Saša Milovac ostao bez zlatnog odličja

U Smederevu je proteklih dana održano Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu za seniore i seniorke. Učešće na ovoj manifestaciji su uzeli i bokseri somborskog kluba. Rade Joksimović je nastupio u bantam kategoriji (56 kg), Uroš Drača i Vladimir Gubaš su bili prijavljeni u izuzetno jakoj srednjoj kategoriji (75 kg) i Saša Milovac u kategoriji do 81 kg. Joksimović je takmičenja započeo u polufinalu protiv Veljka Gligorića. Takmičar subotičkog Spartaka bio je ubedljiv (5:0) i zasluženo je izborio finale, dok je naš borac morao da se zadovolji utešnom bronzanom medaljom. Uroš Drača je izgubio u uvodnoj borbi od domaćeg borca Sandra Poletana, dok je Vladimir Gubaš u četvrfinalu poražen od Novaka Radulovića. Saša Milovac je na putu do finala prvo maksimalnim rezultatom savladao Nikolu Kamaljevića (Grejtest – Lazarevac), da bi u polufinalu ubedljivo dobio Gorana Sučevića (Banat – Zrenjanin). U borbi za zlatnu medalju nije uspeo da savlada Slobodana Jovanovića, boksera čačanske Slobode. Na prvenstvu je nastupalo preko 60 takmičara u obe konkurencije.