Pionirski derbi pripao ekipi sa Gradskog stadiona

U subotu, 26. septembra, u okviru šestom kolu Pionirske lige Vojvodine – grupa Sever snage su odmerili Žak i Radnički 1912. Utakmica između dve somborske ekipe protekla je u fer i korektnoj igri sa obe strane. Gosti su poveli sredinom prvog dela fantastičnim pogotkom Vojina Vukovića sa distance. Ivančević je duplirao prednost ekipe sa Gradskog stadiona na startu drugog poluvremena. U finišu meča je viđeno više uzbuđenja. Orlović je smanjio prednost u 72. minutu susreta. Tri minuta kasnije Mandić je povisio na 3:1, da bi odmah potom i Kubatov postavio konačnih 4:1 za Radnički 1912.

Žak – Radnički 1912 – 1:4 (0:1)

Strelci: Orlović (Žak). Vuković, Ivančević, Mandić, Kubatov (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Ivančević, Kreko (Radnički 1912).

Žak: Pavlović, Kovačević (Orlović), Nikolić, Glamočanin (Luković), Milić (Bukalov), Zarić, Horvat (Fratrić), Marković, Lovrić, Micić, Prodanović.

Radnički 1912: Cvetojević, Uzelac, N. Jerotijević (Kezić), Balać, Antonić, Vuletić (Milić), Nenadić, Vuković (Kubatov), Mandić, Sladojević (Kreko), Ivančević (Bjedov).

Tabela: ODR 16, Spartak 15, Kabel 13, Radnički 1912 – 12, CFK 10, TCS 7, Krila Krajine 6, Arena SU 3, Bačka 3, Žak 3, Bečej 1918 – 0.

U narednom (7) kolu sastaju se: ODR – Krila Krajine, Bačka – Kabel, CFK – Spartak, Radnički 1912 – TSC, Bečej 1918 – Arena SU. Slobodna je ekipa Žaka.