Pehilj sprečio iznenađenje

Fudbaleri Radničkog 1912 proteklog vikenda su zabeležili sigurnu pobedu u prvenstvu Srpske lige Vojvodine nad ekipom Feniksa 1995. Nakon početnih deset minuta koji su protekli u ispitivanju protivnika, obe ekipe su zaigrale  konkretnije. Gosti su prvi pripretili preko Pejića, čiji je šut iz daljine završio pored gola. Domaćin je uzvratio već u narednom napadu preko Ognjena Švelje, ali je njegov pokušaj izblokiran. Sredinom prvog dela igre iskusni Marko Anđić je šutirao sa 20-tak metara tik iznad prečke. U 32. minutu pokušao je i Knežević, ali je i njegov pokušaj izblokiran od strane požrtvovane odbrane gostiju. Šest minuta pre odlaska na odmor „hladan tuš“ za domaći tim, pošto je nakon prekršaja Popovića nad gostujućim napadačem, glavni sudija Gnjatović pokazao na kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Luka Jovanić, šutirao je po zemlji u sami ugao, mladi Filip Pehilj je fantastično odreagovao i sprečio suguran pogodak gostujućeg tima. Domaći tim je uzvratio dva minuta kasnije. Radovanović je odlično centrirao sa desne strane, međutim Knežević se spetljao na petercu gostiju, pa je odlična prilika propala. Isti igrač je bio u gol šansi i u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Antunić je odlično „probio“ gostujuću odbranu, vratio povratnu za „devetku“ domaćih, ali je njegov šut završio preko gola. U nastavku susreta domaći igrači su zaigrali još bolje, borbenije i ofanzivnije. Već u četvrtom minutu nastavka beležimo prvu priliku. Nakon akcije Popovića, Šveljo je šutirao sa „penaltika“ po zemlji, ali je golman Feniksa Krstović bio na mestu, pa nije bilo promene rezultata. U 54. minutu Šveljo pronalazi Bačića na ivici kaznenog prostora, ovaj šutira i donosi svom timu dugo željeno vođstvo. Domaći tim je nastavio sa naletima i nakon gola. Sledeću priliku beležimo u 59. minutu kada je nakon duplog pasa sa Šveljom, Popović pogodio spoljni deo mreže. Najlepša akcija na meču viđena je u 64. minutu. Slavuljica je presekao napad gostiju, napravio dupli pas sa Kneževićem, a potom uposlio Antunića koji se našao sam pred golom gostiju i u maniru iskusnog golgetera duplirao prednost svog tima. Do kraja susreta u prilikama su bili Šveljo, Popović i Bačić sa jedne, te Ninković sa druge strane, ali bez uspeha. Konačan rezultat meča je postavljen pet minuta pre isteka regularnog dela. Popović je odlično izveo korner, a Šveljo je bio najviši u skoku na prvoj stativi za konačnih 3:0. Ekipa Sloge nije se proslavila na gostovanju u Subotici, pošto su poraženi od domaće Bačke. Pored dva primljena pogotka, zaradili su i pet žutih odnosno dva crvena kartona. Ključni detalj sa utakmice dogodio se u 36. minutu kada je mladi golman Šepić neoprezno startovao nad Šljivančaninom, nakon čega je dosuđen kazneni udarac za domaćina, a njemu pokazan „put u svlačionicu“. U nastavku je Sloga bila bolji rival na terenu, ali to nije bilo dovoljno, pošto je sredinom drugog dela Šljivančanin svojim drugim pogotkom na meču rešio pitanje pobednika. Već u sredu igra se vanredno (sedmo) kolo. Radnički 1912 gostuje imenjaku iz Zrenjanina, dok će Sloga u okružnom derbiju ugostiti odlični Hajduk 1912 iz Kule.

Radnički 1912 – Feniks 1995 – 3:0 (0:0)

Strelci: Bačić, Antunić, Šveljo (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Pavić (Radnički 1912). Ninković (Feniks 1995).

Radnički 1912: Pehilj (Ićitović), Šveljo, Terzić, Slavuljica, Anđić (Mladenović), Knežević, Popović, Bačić (Dimitrić), Goronjić, Radovanović (Radovanović), Antunić (Pavić).

Feniks 1995: Krstović, M. Blagojević (Vidović), Pejić, Damjanović, Simunović (Matović), Jovanić, Ninković (Pavlov), Jelović, Sekulić, Milutinović, Zejić (Milaković).

Bačka 1901 – Sloga 2:0 (1:0)

Strelci: Šljivančanin 2 (Bačka 1901).

Žuti kartoni: Matijević (Bačka 1901). Bojić, Vuković, Purić, Cvetković, Vemić (Sloga).

Crveni karton: Šapić, Rančić (Sloga).

Bačka 1901: Pilipović, Šafranj (Matijević), Đurović, Bjedov, Mezei, Glišović, Radmanović, Manojlović, Provči (Simić), Lazić (Bogojević), Šljivančanin.

Sloga: Šepić, Stanković, Vukas (Makar), Vuković (Rančić), Vemić, Konjović, Bajčev, Purić, Cvetković, Stojaković (Bulović), Bojić (Simić) (Milošević).

Izveštaje sa preostalih mečeva možete pogledati u nastavku vesti:

Hajduk 1912 – Dunav 1:1 (0:0)

Strelci: Furtula (Hajduk 1912). Nikolić (Dunav).

Žuti kartoni: Bogićević, Matijević, Furtula (Hajduk 1912). Matović, Nikolić, Koštić, Radonjić (Dunav).

Crveni kartoni: S. Vuković (Hajduk 1912).

Hajduk 1912: Drinčić, Arežina, S. Vuković, Lončar, Matijević, Furtula, Laćarak, Božović (Šćepanović), Bogićević (Marić), Manojlović, Kostić.

Dunav: Bradić, Marković, Babić (Radonjić), Zajić, Vujičić, Kukolj, Mirković, Matović (Matović), Kosović, Pavlović (Trninić), Nikolić (Jovanović).

1.maj – Bečej 1918 – 1:0 (0:0)

Strelci: Aleksić (1.maj).

Žuti kartoni: Ninković, Krstić (1.maj). Pavlović (Bečej 1918).

1.maj: Petrović, Ninković (Mašić), Simeunović (Stupar), Vukanović (Aleksić), Gavrilović, Milojević (Zec), Jović, Radišić, Vučetić (Čupeljić), Krstić, Sremčević.

Bečej 1918: Puškić, Hasičić (Kobiljski), Bratić (Savin), Ostojić, Krajinović, Tutnjević, Pavlović, Kurtiši, Lovre, Vorgučin, S. Ilić (Mitrović).

Jedinstvo – Radnički (ZR) 1:2 (1:1)

Strelci: Đokić (Jedinstvo). Krstin, Kovačević (Radnički ZR).

Žuti kartoni: Mirosavljević, Gavrilović, Ranđić (Jedinstvo). Jovanov, Bjelica (Radnički ZR).

Jedinstvo: Jovišić, Lazić (Milovčević), Mirosavljević (Subotić), Ranđić, Gavrilović, Đokić, Zeljković (Panjak), Marinković (Maoduš), Vasović (Šarac), Perović, Ivetić.

Radnički (ZR): Radović, Ćušić (Gajilović), Bjelica, Jovanov, Krstinić, Čigoja, Kovačević (Kozlovački), Bačvanski, Dučić, Krstin (Lisičić – Vuković), Matić.

Kozara – Mladost GAT 0:3 (0:2)

Strelci: Renić 2, Popović (Mladost GAT).

Žuti kartoni: Bunić, N. Đaković (Kozara). L. Slijepčević, P. Ilić (Mladost GAT).

Kozara: M. Đaković, Lisica (Stanaćev), T. Bjelanović, Bunić (Petrović), Mastilo, N. Đaković, Ćirić, Nešić (Runjevac), Erdeljan (Lisica), Vokić (D. Bjelanović), Čudanov.

Mladost GAT: Dražić, Tomčić (P. Ilić), L. Slijepčević (Jablan), Babić, Krasić, Asani (Bošković), Gojković, Renić, Popović, Stepančev (Kaurin), Stanić (Vukaljević).

Vojvodina 1928 – Tisa 0:2 (0:2)

Strelci: Matijašević 2 (Tisa).

Žuti kartoni: Pilipović, Ješić, Banč (Vojvodina 1928). Ivanović, Tomišić, Avdalović (Tisa).

Crveni kartoni: Magda (Vojvodina 1928).

Vojvodina 1928: Magda, Banč, Ješić, Bogdanović, Jeftić (Živanov), Popov (Ranđelović), Knežević (Mišić), M. Šušnjar, Kalajdžija, A. Šušnjar, Pilipović.

Tisa: Tasić, Ivanović, Zolnajić, Kiš, Renji (Đorović), Tomišić, Ivanović, Kukolj (Avdalović), Orčić (Pejović), Matijašević, Crkvenjakov (Šicar).

Stari Grad – Dinamo 1945 – 2:0 (2:0)

Strelci: Stojanović, Vlajić (Stari Grad).

Žuti kartoni: Stojanović (Stari Grad). Bodlović, Radisavljević (Dinamo 1945).

Stari Grad: Buzadžija, Tekić (Batinica), Jević, Tanasić (M. Gluvić), Stojanović (Krajnović), Vlajić (Vujić), Ilić, B. Gluvić, Juhik, Todorović, Krstić (Novevski).

Dinamo 1945: Andžić, Aničić, Radovanović (Džugurdić), Karanfilovski, Krmar, Pešterac, Bodlović (Ahčin), Krstić, Osman (Jakovašić), Radisavljević, Zlatković.

Omladinac – Borac 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Maksimović, Vuković, Radović, Bobar (Omladinac). Mijatović, Pavlović (Borac).

Omladinac: Jagodić, Živanović (Radović), Maksimović, Roganović (Matijević), Radojčić, Mojsilović, Savić, Despotović, Bojić (Laketić), Vuković (Radisavljević),  Bobar.

Borac: Brković, Mićić (Savić), Petrović, Pavlović, Đurić (Nikolić), Mladenović, Gavrilović (Rakić), Radović (Mijatović), Galić, Pavlov, Marković.

Vršac – Sloboda 3:0 (2:0)

Strelci: Kačarević 2, Sarajlin (Vršac).

Žuti kartoni: Sarajlin (Vršac). Popov (Sloboda).

Vršac: Jeveričić, B. Blagojević, Pupović (Matković), Beljin, Kačarević, Grek (Stankov), Sarajlin, Spasić (V. Blagojević), Ilić (Glavinić), Lazevski, Vujić (Ivković).

Sloboda: Živkov, Ratko (Reljić), Jovandić (Popović), Ćulibrk, Galić, Cvijanović, Spahić (Vrbački), Popov, Savić (Zečević), Ćosić (Gavrilović), Misić.

Tabela: Mladost GAT 13, Bačka 1901 – 13, Omladinac 12, Stari Grad 12, Dinamo 1945 – 12, 1.maj 11, Hajduk 1912 – 11, Radnički 1912 – 10, Borac 10, Jedinstvo 9, Vršac 8, Tisa 8, Radnički (ZR) 8, Feniks 1995 – 7, Kozara 5, Sloboda 5, Dunav 4, Bečej 1918 – 4, Sloga 3, Vojvodina 1928 – 1.

Parovi narednog (sedmog) kola: Dunav – 1.maj, Sloga – Hajduk 1912, Sloboda – Bačka 1901, Borac – Vršac, Dinamo 1945 – Omladinac, Tisa – Stari Grad, Mladost GAT – Vojvodina 1928, Feniks 1995 – Kozara, Radnički (ZR) – Radnički 1912, Bečej 1918 – Jedinstvo. Sve utakmice se igraju u sredu, 16. septembra od 16 časova.