Omladinci Radničkog 1912 bolji od Proletera

Proteklog vikenda odigrano je treće kolo Omladinske lige Vojvodine – Sever. Juniori somborskog Radničkog 1912 ugostili su svoje vršnjake iz novosadskog Proletera. U veoma zanimljivoj utakmici pobeda i tri boda na kraju su pripala domaćem timu. U prvih pola sa sata igre viđena je izjednače igra oba tima. Gosti su na startu pripretili preko Brkića i Jovanovića, ali bez uspeha. Po isteku prvih pola sata igre Đorđe Lazić odlično centrira, a Pavić glavom rutinski pogađa mrežu golmana Stoiljkovića. Sedam minuta pre isteka prvog poluvremena Vemić je odlično prodro po desnoj strani, ušetao se u peterac, alli je ubrzo nakon toga izlokiran. U nastavku susreta viđena je izjednačena igra oba tima. Pavić je prvi pripretio šutem iz daljine. Gosti su uzvratili samo sva minuta kasnije preko Rakonjca. Nakon toga u prilikama su bili Drvar, Vemić, međutim rezultat se nije menjao. U 70. minutu nakon akcije Drvar – Spasić, Vemić odličnim šutam pod prečku duplira prednost svog tima. Sam šest minuta ksnije gosti smanjuju i preko Berića postavljaju konačan rezulltat meča. Nkakon trećeg kola nijedna ekipa nema stoprocentni učinak. Radnički 1912 nalazi se na drugom mestu sa šest skupljenih bodova iza Bačke koja je osvojila ssmo jedan više. Narednog vikenda Radnički 1912 gostuje u Novom Sadu, ekipi Kabela.

Radnički 1912 – Proleter 2:1 (1:0)

Strelci: Pavić, Vemić (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Šuša, Popović (Radnički 1912). Rađenović, Stojkov, Berić (Proleter).

Žuti kartoni: Čučnjević

Radnički 1912: Štork (Šuša), Bajić,, Plavšić, Vemić, Lazić (Spasić), Kartalija, Šumar (Popović), Buišić, Drvar, Pavić, Vojvodić.

Proleter: Stoiljković, Rajić, Berić, Devušić, Kremenović, Aćić, Brkić, Rakovac, Jovanović, Čavić, Umićević.

U ostalim mečevima kola postignuti su sledeći: Petar Puača – Spartak 3.1, Bačka – Bačka 1901 – 4:0, Hajduk 1912 – Kabel 2:4, Petrika – RFK NS 1921 – 2:1, Tisa – Tekstilac 2:0.

Parovi narednog (četvrtog) kola: Spartak – Tekstilac, RFK NS 1921 – Tosa, Proleter NS – Petrika, Bačka 1901 – Hajduk 1912, Petar Puača.