Aleksa Mirković pobednik Letnjeg prvenstva Srbije

Finalisti Otvorenog letnjeg prvenstva Srbije do 12 godina - slika preuzeta sa sajta maliigraci.rs

Mladi somborski teniser Aleksa Mirković pobednik je upravo završenog Otvorenog letnjeg prvenstva Srbije za tenisere i teniserke do 12 godina. Aleksa je proteklih par dana prikazao odličan tenis, a u finalu je savladao prvog favorita Vanju Nikolića sa 2:0 (6:2, 6:1). Koliko je bio dominantan govori i podatak da nije izgubio nijedan set na ovom turniru A – kategorije. Na putu do finala, Aleksa je redom “rušio” Dimitrijevića, Stankovića, sedmog nosioca, Stefana Nikolića, te trećeg pretendenta na trofej Marka Šaviju. Utešno postolje su osvojili Andrej Marković i Marko Šavija. U ženskoj konkurenciji pobednički pehar osvojila je Dušica Popovski, koja je u finalnom meču u dva seta bila bolja od Maše Janković. Turnir se igrao na teniskim terenima Partizan, u organizaciji Teniskog saveza Srbije. Direktor turnira je bio Zoran Kojić, a vrhovni sudija Vladimir Kaić. Treba napomenuti i da je ovo četvrti turnir koji je Aleksa osvojio ove godine. U februaru je trijumfovao na Kupu Srbije koji je održan u Subotici, dok je u junu podigao pehar na Prvenstvu Vojvodine u Novom Sadu. Takođe, bio je najbolji i u Somboru, gde je podigao pobednički pehar na TSS tour takmičenju. Da podsetimo, Aleksa Mirković je član teniskog kluba Žak, rođen je 2008.godine, trenira ga Ljubiša Barbir, a tenisku karijeru je započeo 2016.godine.