Razočaravajući nastup Čonopljanaca

Fudbaleri Sloge završili su nastup u četvrtfinalu Kupa Srbije za teritoriju Vojvodine porazom od zrenjaninskog Radničkog sa 4:2. Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle pola sata igre. Mrežu gostiju načeo je iskusni Marko Kovačević već u sedmom minutu. Iskoristio je odlično proigravanje Dučića, prošetao se kroz odbranu Čonopljanaca i matirao Bulovića. Isti igrač je u 29. minutu duplirao prednost svog tima, da bi samo par minuta kasnije Krstinić ušetao u kazneni prostor, rutinski zaobišao golmana Sloge i povećao prednost. S tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku smo videli još tri pogotka. Mladi Kosović u 60. minutu postiže novi pogodak za raspoložene Zrenjanince. Katastrofu novog srpskoligaša ublažili su Makar (83) i Rančić (89) u samom finišu meča.

Radnički (Zr) – Sloga 4:2 (3:0)

Strelci: Kovačević 2, Krstinić, Kosović (Radnički Zr). Makar, Rančić (Sloga).

Žuti kartoni: Bačko, Bjelica, Čigoja (Radnički Zr). Lazić, Bajčev (Sloga).

Radnički (Zr): Bačko, Bjelica, Kosović, Krstinić (Pavlov), Lisičić – Vuković, Čigoja (Krstić), Kovačević, Bačvanski (Stevanović), Dučić (Radosavljević), Gajilović (Kozlovački), Matić.

Sloga: Bulović, Rebić (Lazić), Milošević, Bajčev, Cvetković, Bojić (Simić), Vukas, Rančić, S. Vuković (Makar), Sapozničenko (Konjović), Purić.

U drugom četvrtfinalnom meču Bratstvo 1946 (Feniks 1995) pobedilo je Tavankut sa 2:0. Domaćin je poveo u petom minutu nastavka autogolom Nikole Masalušića. Konačan rezultat postavio je Milan Blagojević dva minuta pre isteka regularnog dela meča.

Bratstvo 1946: Milinović, Blagojević, Damjanović (Simunović), Matović, Vidović, Milaković, Zečević (Ninković), Pavlović (Sekulić), Jelović, Milutinović (Pejić), Zejić (Mandić).

Tavankut: Lebović, Kujundžić, Masalušić, I. Skenderović, Pejić-Tukuljac (Vujić), Spremo (Gnjatović), Vizin, N. Skenderović, Šimić, Vojnić (Oblaković), Sloboda.

Jedinstvo iz Rumenke priredilo je još jedno iznenađenje. Nakon što su izbacili Cement u finalu Kupa grada Novog Sada, otišli su korak dalje i sigurnom igrom su savladali prošlogodišnjeg finalistu, Podrinje iz Mačvanske Mitrovice rezultatom 4:2 (3:1). Gosti su poveli u 12. minutu golom Trebovca. Samo četiri minuta kasnije Tepić je doneo poravnanje svom timu. Gadžić je deset minuta pre odlaska na odmor doneo prednost domaćinu, da bi Mitrović u samom finišu prvog dela povisio na 3:1. U nastavku meča viđena su dva pogotka, po jedan na obe strane. Trebovac je u 53. minutu smanjio na 3:2, da bi se samo četiri minuta kasnije Gadžić ponovo upisao u strelci postavivši konačan rezultat susreta.

Jedinstvo: Glišić, Štefek, Stojanović (Đanković), Đekić, Zirić, Gadžić, Mitrović, Ćetković, Skoko, Tepić (Trišić), Zaov (Berić).

Podrinje: Relić, Nedić (Kabašaj), Ivić, Teodorović, Pršić (Simić), Vlajić (Eraković), Đurđević (Miglinci), Delić, Mijailović, Trebovac (Lukić), Arsenović.

Pobednika meča 1.maj (Ruma) – Mladost (Omoljica) odlučili su kazneni udarci. Rumljani su poveli golom Mašića u poslednjem minutu meča, da bi Lukić u prvom minutu nadoknade doneo svom timu izjednačenje. Gosti su prilikom izvođenja penala bili prisebniji pa se izborili plasman među četiri najbolja. Sigurni strelci sa bele tačke bili su Milojević i Zec (1.maj) odnosno Juriša, Markov i Celin za Mladost.

1.maj: Jović (Petrović), Gavrilović (Čupeljić), Simeunović, Sremčević, Radišić, Stojanović, Mašić, Vukanović (Zec), Ilić (Ninković), Milojević, Živković (Stupar).

Mladost: Luković, Pavlović, Lukić, Zulfić, Savkov (Markov), Javor, Celin, Juriša, Graovac (Đokić), Simonović, Jakovljević.