Remi u Dobanovcima

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912 gostovali su u subotu u Dobanovcima, gde su odmerili snage sa domaćim prvoligašem, ekipom Budućnosti. Po prikazanoj igri gosti su dominirali skoro tokom čitavog meča, imali su više od igre, propustili su par izglednih prilika, dok su domaći samo jednom pripretili gostujućem golmanu. Gosti iz Sombora su prvu šansu propustili već u petom minutu. Dimitrić je odlično šutirao, ali je Đorđević loptu izbacio sa gol linije. Kazna je stigla par minuta kasnije. Vuković je prošao po desnoj strani, uposlio Ilića kojem nije bilo teško da savlada Ićitovića. Gol nije poremetio igru gostiju koju su u nastavku bili konkretniji, imali su odlične gol šanse preko Antunića, Mladenovića, Švelje, Bajića, međutim do izjednačenja nije došlo, pre svega zahvaljujući odličnom golmanu Bažalcu. U odličnoj gol prilici bio je i Vemić, međutim isprečila se stativa. Samo dva minuta pre isteka regularnog dela „sevnula“ je kontra Somboraca. Mladi Jovan Bačić je pobegao po levoj strani, uposlio je u kaznenom prostoru Nikolu Vemića koji odličnim šutem poravnava rezultat.

Budućnost (Dobanovci) – Radnički 1912 1:1 (1:0)

Strelci: Ilić (Budućnost). Vemić (Radnički 1912).

Budućnost: Bažalac, Vladisavjević, Đurković, Lučić, Đorđević, Čermelj, Makišić, Dobrijević, Vuković, Ilić, Ivančević. Igrali su još: Novaković, Emeka, Lakić, Panić, Antonijević.

Radnički 1912: Ićitović, Liščević, Popović, Goronjić, Mladenović, Terzić, Anđić, Dimitrić, Šveljo, Knežević, Antunić. Igrali su još: Pehilj, Bačić, Vemić, Rajkovača, Slavuljica, Bajić, Tripić, Pavić.

Izabranicima trenera Nebojše Maksimovića ovo je bila sedma prijateljska utakmica. Pre ovog susreta pobedili su Spartak, Bačku (BP), Vojvodinu (BG), Stepojevac Vagu (2:1), a dva puta su bili bolji i od gradskog rivala iz Čonoplje (4:1, 3:0). Do početka prvenstva odigraće još jedan kontrolni susret, što će ujedno biti i „generalka“ pred novo prvenstvo protiv beogradskog srpskoligaša Stepojevac Vage. Meč se igra u subotu, 8. avgusta od 17 časova.