Vazduhoplovci proglasili najbolje

Vazduhoplovni savez Srbije svake kalendarske godine proglašava najbolje sportiste u svim vazduhoplovnim sportovima za prethodnu godinu. Tako je ovogodišnja dodela priznanja obavljena krajem februara u Beogradu u prelepom ambijentu sale Kraljevskog aerokluba koja se nalazi na drugom spratu Doma vazduhoplovaca. Kako se navodi u saopštenju, svake godine se biraju najbolji u svim vazduhoplovnim sportovima, a to su: vazduhoplovno modelarstvo, raketno modelarstvo, jedriličarstvo, padobranstvo, balonarstvo, paraglajding, letenje ultralakim avionima i letenje motornim avionima. U svakom od navedenih sportova rangiraju se prva tri najbolja takmičara. Najveće vazduhoplovno sportsko priznanje, statua „Zlatni orao“ za sportistu 2019. godinu u neletačkim disciplinama vazduhoplovnog sporta, pripala je Mići Tici vazduhoplovnom modelaru iz Aerokluba iz Beograda. U letačkim disciplinama vazduhoplovnog sporta, sportista godine je pilot paraglajdera Vladimir Bačanin iz paraglajding kluba iz Kruševca, kome je takođe uručena statua „Zlatnog orla“. U pojedinačnim vazduhoplovnim sportivima za osvojeno prvo mesto dodeljuje se plaketa „Zlatnog orla“ a za drugo i treče mesto dodeljuje se diploma. Za 2019. godinu diplome su uručene i članovima Aerokluba „Sombor“ u vazduhoplovno modelarskom sportu u kategoriji juniora. Nagrađeni su Stefan Nastasić za osvojeno drugo mesto u juniorskoj kategoriji, kao i Ivona Živković za osvojeno treće mesto u juniorskoj konkurenciji. Nastasić je drugo po redu priznanje najboljeg juniora zaslužio osvajanjem u sezoni 2019. godine šest zlatnih i srebrnom medaljom. Državni je prvak u klasi F1N, četvrti u klasi F1A i šesti u klasi F1H u juniorskoj konkurenciji. Osvojio je prvo mesto u generalnom plasmanu Lige Srbije. Na ostalim kup takmičenjima osvojio je četiri zlatne i srebrnu medalju. Živkovićka je treća po redu proiznanje najbolje juniorke zaslužila osvajanjem u sezoni 2019. godine šest srebrnih i jednom bronzanom medaljom u muško-ženskoj konkurenciji. Osvojila je četiri srebrne medalje u dva domaća i dva međunarodna kup takmičenja. Osvojila je srugo mesto u generalnom plasmanu Lige Srbije. Istog dana uručena je diploma za treće mesto u konkurenciji padobranaca našem članu i sugrađaninu Slobodanu Terziću koji se takmiči za padobranski klub „Grifon“ iz Beograda. Takmičarska sezona u ovoj godini za naš klub dobro je počela. Na 13. International Indoor open u Dardi, Svetozar Jovin u seniorskoj konkurenciji osvojio je bronzanu medalju, Ivona Živković juniorka osvojila je tri medalje, srebro u ženskoj konkurenciji i dve zlatne
medalje u juniorskoj konkurenciji. Na 11. International Indoor open kupu u Novoj Pazovi seniori Stevan Janović osvojio je zlatnu medalju, Svetozar Jovin bronzu, a Vladimir Miljuć četvrto mesto u klasi F1N-150. U klasi F1N Stevan Janović osvaja bronzu, a četvrto mesto Svetozar Jovin. Ivona Živković u konkurenciji dama osvaja srebro, a Stefan Nastasić u juniorskoj konkurenciji osvaja srebrnu medalju. Naša organizacija će biti domaćin 6. Bačka Internacional Indoor open kupa koji će se 14. marta osdržati u klasama F1n i F1N150. Takmičenje će se održati u Gradskoj hali „Mostonga“. Kako se još navodi u klupskom saopštenju, Državno prvenstvo u istim disciplinama u organizaciji Vazduhoplovnog saveza Srbije i neposrednog organizatora Aerokluba „Sombor“ održaće se 04. aprila ove godine u sportskoj hali „Mostonga“.