Denver slavio protiv Šarlota

Šarlot – Denver 112:114 (Q1 – 34:31, Q2 – 17:29, Q3 – 31:20, Q4 – 30:34).

Košarkaši Denvera slavili su na gostovanju protiv Šarlota. U veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici ponovo je jedan od junaka bio srpski centar Nikola Jokić. Iako nije bio šuterski raspoložen, jer je pogodio svega pet šuteva iz 12 pokušaja, postigao je osam poena u poslednjim minutama meča. Nagetsi su loše odigrali prvih dvanaest minuta meča, međutim do odlaska na odmor su preokrenuli rezultat u svoju korist. U nastavku susreta je dominirao domaći tim. Imali su +8 (94:86) na osam minuta pre kraja meča. Usledila je mini serija (13:4) ekipe iz Kolorada za vođstvo od 99:98. Odlučujući koš za goste postigao je najefikasniji igrač (18 poena) susreta Marej. Jokić je meč završio sa ubačenih 14 koševa, a tome je pridodao 11 skokova i osam asistencijaPrilog (You Tube). Nagetsi su treći tim Zapadne konferencije sa skorom 42/20. Naredni meč igraju, u nedelju, 8. marta na gostovanju protiv Klivlenda.