Futsaleri slavili u derbiju

Futsaleri Žak Juniora pobedom nad Novim Sadom otvorili su prolećni deo prvenstva Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. Na parketu Gradske hale Mostonga viđena odlična utakmica oba tima. Gosti su poveli u 8. minutu preko Simića koji je odlično šutirao po zemlji sa desetak metara. Domaćin je u poslednjem minutu preokrenuo rezultat sa dva pogotka. Torbica je izveo kazneni udarac sa deset metara, Vlajić je odbranio, na loptu je natrčao Bojić i sproveo loptu u mrežu za izjednačenje. U poslednjim sekundama Bajčev je doneo vođstvo ekipi Žak Juniora nakon odlične asistencije Đorđevića. Isti igrač je u trećem minutu nastavka novim pogotkom povisio rezultat na 3:1, da bi Kostić smanjio rezultat u 29. minutu fantastičnim pogotkom iz daljine. Torbica je četiri minuta kasnije povisio na 4:2. Gosti su nakon toga krenuli da igraju bez golmana, što je iskoristio Bojić i novim pogotkom sa svoje polovine povisio na 5:2. Nakon nepažnje golmana Molnara ekipa Novog Sada je smanjila sa 5:3. Konačan rezultat meča postavio je kapiten domaćeg tima Slobodan Bojić, svojim trećim golom na meču u poslednjim trenucima susreta.

Žak Junior – Novi Sad 6:3 (2:1)

Strelci: Bojić 3, Bajčev 2, Torbica (Žak Junior). Simić, Kostić, Milosavac (Novi Sad).

Žuti kartoni: Simić, Kočović (Novi Sad).

Crveni karton: Belović (Novi Sad).

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vidaković, Bojić, Baljak, Bajčev, Delija, Vujin, Torbica, Dragić, Đorđević, Čivčić, Bortnik, Bogunović.

Novi Sad: Vlajić, Simić, Milosavac, Đurić, Kočović, Petrić, Spaić, Kostić, Ilić, Katana, Jašić, Belović, Grujić.