Monfis ponovo uspešniji

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP turnira u Roterdamu februar 2020.godina

Krajinović – Monfis 0:2 (4:6, 6:7).

Filip Krajinović drugi put u poslednjih sedam dana pretrpeo je poraz od francuskog tenisera Gaela Monfisa. Nakon poraza u polufinalu Monpeljea, Francuz je bio bolji i u istoj fazi takmičenja turnira u Roterdamu. Oba tenisera su tokom prvog seta bez problema držala svoj servis sve do same završnice. U poslednjem desetom gemu viđeno je puno uzbuđenja. Francuz je prvi stigao do dve (15:40) brejk prilike. Filip je uspeo da veže naredna tri poena i da stigne do prilike da izjednači. Usledila je dupla servis greška, a potom i nekontrolisano izbacivanje loptice u aut. Francuski teniser nije propustio treću set priliku, nakon koje je stigao do vođstva u setovima. Monfis je vrlo rano napravio brejk u drugom setu, pa je poveo sa 3:1. Krajinović već u narednom koristi svoju prvu brejk priliku na meču i vraća izgubljeni servis. Potom je francuski teniser u desetom gemu imao četiri meč lopte koje nije uspeo realizovati, pa je set na kraju odlučen u taj-brejku. Imao je Krajinović 5:4 i dva servisa, međutim, oba je izgubio, nakon čega je usledio as koji je Monfisu obezbedio pobedu i plasman u drugo uzastopno finale u poslednjih sedam dana. Rival za titulu će mu biti Kanađanin Felik Ože Alijasim, koji je pobedio Pabla Karena Bustu. Naš teniser je plasmanom u polufinale osvojio novih 180 atp bodova, koji će mu obezbedili napredak na lestvici najboljih tenisera sveta. „Fića“ će od ponedeljka napredovati za šest mesta i biće 33. igrač sveta. Naredna destinacija će mu biti Marsej, gde je lani poražen već u prvom kolu od Poljaka Hurkača.