Denver bolji od Sakramenta

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Sakramento 120:115 (Q1 – 31:32, Q2 – 31:25, Q3 – 26:24, Q4 – 32:34).

Ekipa iz Kolorada dobro je otvorila susret i već polovinom prve deonice stekla osam poena prednosti (22:14). Tada dolazi do preokreta i serijom 9:18 gosti preokreću rezultat. Sakramento početkom drugog dela, u 15. minutu stiče +7, da bi samo četiri minuta kasnije na semaforu bilo 48:47. Na odmor se otišlo prednošću domaće ekipe od pet poena. Nagetsi su tokom čitavog drugog dela uspešno održavali stečenu prednost, te su uspešno utakmicu priveli kraju. Nikola Jokić je postigao 17 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. Ispratio ga je Barton sa 19 pogodaka. Sa druge strane Bjelica je bio najbolji u Sakramentu, sa 27 poena, šest skokova i dve asistencije, dok je Bogdanović ubacio sedam poena uz pet skokova. „Grumenje“ narednu utakmicu igraju u sredu, 1. januara protiv Hjustona. Denver je sa skorom 23/9 i dalje drugi tim Zapada.