Borovčanin posetio Sombor

Nenad Borovčanin predsednik Bokserskog Saveza Srbije  posetio je danas bokserski klub „Sombor“ a povod  su kao i uvek dobri rezultati somborskih boksera u proteklom periodu. Naime, Bokserski klub Sombor je od ove sezone član Prve lige Srbije, a na upravo završenom Balkanskom prvenstvu Saša Milovac je kao reprezentativac naše zemlje osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 81 kg. Izuzetno vredan rezultat krajem maja je ostvarila i Aleksandra Tepavac osvojivši bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Rumuniji za mlađe kategorije – juniorka do 63 kg, a na upravo završenoj Omladinskoj „Zlatnoj rukavici“ Vladimir Gubaš, je dokazao da je trenutno najbolji omladinac u kategoriji do 69 kg (u finalu savladao Slovenca Gala Šepića). Tim povodom član Gradskog veća zadužena za sport, decu i omladinu Antonija Nađ Kosanović primila je sportiste, trenera i potpredsednika kluba, kao i predsednika bokserskog saveza Srbije Nenada Borovčanina. Čestitajući u svoje i u ime grada ostvarene rezultate Antonija Nađ Kosanović je istakla da su oni svojim rezultatima opravdali odluku grada da izdvaja 5% od budžeta za razvoj sporta na lokalu, a što se tiče daljeg finansiranja grad će se potruditi da im obezbedi sve uslove za još bolje rezultate. „Ovi rezultati koje ste postigli su veoma značajni ne samo za vas već i za grad, jer biti prvi u svojoj sredini  je veoma teško a biti najbolji na međunarodnoj sceni je još značajnije jer na taj način promovišete i vašu sredinu. Grad Sombor je uvek imao vrhunske sportiste, a vi ste dokaz da će ih i dalje imati“, rekla  je Antonija Nađ Kosanović. Nenad Borovčanin, predsednik Bokserskog Saveza Srbije zahvalivši se Gradu Somboru na podršci boksu istakao je da ni Savezu nije teško da podrži ovakav klub koji okuplja veliki broj dece, sve je masovniji i osvaja rezultate. „Ostvareni rezultati na svim ovim takmičenjima su plod jednog dugog i temeljnog  i sistematskog rada i mislim da tek u narednom periodu, tj narednim godinama Sombor će imati sve snažnije i bolje rezultate, a činjenica da je bokserski klub „Sombor“ jedan od šest klubova učesnika Super lige govori da je to zaista centar boksa u ovom delu Srbije, a nadam se da će ovaj klub imati  i učešće u „plej – ofu“ rekao je Nenad Borovčanin čestitajući  izuzetne rezultate mladim sportistima i njihovom treneru Stojanu Kneževiću. Odmah nakon prijema u Dalmatinskom podrumu održana je konferencija za medije na kojoj je Stojan Knežević istakao da je rezultat Saše Milovca istorijski momenat za naš grad. Borovčanin je pohvalio rezultate somborske trojke, te napomenuo da je Aleksandra osvojila juniorsku medalju za našu zemlju posle 12 godina pauze, a da smo na balkansku medalju čekali od 1992 godine. Takođe rezultat Vladimira Gubaša je za svaku pohvalu, jer ostvariti takav rezultat u izuzetno teškoj konkurenciji kakva je bila, samo pokazuje da srpski boks ima čemu da se nada. BK Sombor je jedan od najaktivnijih klubova na ovom prostoru, ima izuzetno dobru školu, a to dokazuju i ostvareni rezultati. Saša Milovac je istakao da sebe vidi na postolju Olimpijade, što je vrhunac svakog sportiste. Takođe, očekuje u budućnosti očekuje i medalje sa jačih međunarodnih turnira, a mnogo znači i podrška kluba i našeg Saveza, jer da nema njih ne bi bilo ni ovih rezultata. Ljubiša Mijović, potpredsednik somborskog kluba se zahvalio predsedniku Saveza na velikoj podršci koju pruža klubu, zahvalio se borcima koji su istrajali u svemu ovome i što su doneli medalje u naš grad, a posebno se zahvalio medijima koji su ispratili sve uspehe BK Sombora. Za kraj, Mijović je istakao da je ova godina bila odlična, ali da se nada da će sledeća biti još bolja.