Nastavlja se saradnja sa RTS krosom

U zgradi Županije predstavnici Krosa RTS-a uručili su priznanja predstavnicima Sombora i najavili 30. Kros RTS-a. Gradonačelnica Sombora Dušanka Golubović primila je plaketu u ime grada za osvojeno treće mesto. „Mislim da je za nama jedna lepa i uspešna godina kada je u pitanju saradnja sa krosom RTS-a po pitanju brojnih organizovanih aktivnosti tokom ove godine, za koje mi kao lokalna samouprava, koji smo i dali podršku realizaciji, možemo da kažemo da smo imali jednog dobrog i kvalitetnog partnera. Podsetiću da smo započeli sa realizovanjem Obrazovnog kruga, gde su deca iz OŠ „Avram Mrazović“ imali priliku da sarađuju sa decom iz škole u Francuskoj, da uče francuski, i da naša deca u dijaspori uče srpski jezik i da se na njega podsećaju. Da smo, pored toga, imali jedan fantastičan kamp mladih matematičara koji su, kako iz Srbije tako i dijaspore, bili kod nas na teritoriji grada, a onda se i sve to na kraju finalizovalo velikim krosom na našem gradskom hipodromu gde su, pored naših škola, učenici iz cele Srbije dali jednu veliku podršku u razvoju atletike, kako rekreativno, tako i profesionalno i mislim da je taj skup bio na fantastičan način organizovan i prihvaćen i od naše dece i od naših škola, i nadam se da ih je i nekim delom afirmisao da se bave jednim ovakvim sportom. Svakako, da nije bilo vašeg predloga za saradnju i jako dobre organizacije, naša podrška ne bi imala nikakvog smisla. Vaši predlozi su i dalje dobrodošli, jer je zaista pre svega fokus na deci, na učenju prirodnih nauka, bavljenje sportskim aktivnostima, ali i društvenim, što zapravo jeste nešto što puža jednu veliku raznovrsnost u aktivnostima, koje su za sve nas podrazumevale mali napor, ali veliku dobrobit i zaista veliko hvala u ime Grada Sombora“ rekla je ovom prilikom gradonačelnica Dušanka Golubović. Osnivač i direktor RTS krosa Stevan Kovačević zahvalio se gradonačelnici i gradu na saradnji. „Ove godine vaš grad je prvi put organizovao kros seriju i mogu da kažem na blistav način. Sportski savez vašeg grada je vukao organizacione konce i to takmičenje je proteklo na najvišem evropskom nivou. Cilj je prešlo 1525 takmičara što je bilo dovoljno za četvrto mesto među gradovima organizatorima. Verujem da će sada kada ste stekli organizaciono iskustvo, rezultat sledeće godine biti još bolji. Ove godine Kros RTS-a koji ima tri takmičarska dela, dva kampa i tri obrazovna segmenta okupio je 498.944 osnovaca i predškolaca. To je rezultat koji je doveo našu priredbu na treće mesto svih vremena kada su u pitanju masovne priredbe na Srbiji i na Balkanu, a u Evropi smo odavno predvodnici tog talasa“ istakao je Kovačević. Priznanja su dodeljena Sportskom savezu grada Sombora, Domu učenika srednjih škola, Osnovnoj školi „Avram Mrazović“, rukovodiocu radionice francuskog jezika Biljani Štrbac, Pedagoškom fakultetu i Gradu Somboru – navodi se u saopštenju Gradske uprave.