Lejkersi slavili u derbiju

Denver Nagetsi – L.A. Lejkersi 96:105 (Q1 – 24:28, Q2 – 25:32, Q3 – 27:24, Q4 – 20:21).

Denver Nagetsi izgubili su noćas drugu vezanu utakmicu, što je njihov peti poraz od početka sezone. Nakon poraza od Sakramenta, poraženi su i od od Los Anđeles Lejkersa. Domaći su otvorili meč sa pet vezanih poena, međutim usledila je serija gostiju koji su sa 10:0 preokrenuli rezultat. Lejkersi su u 10. minutu imali devet poena prednosti (16:25), koja se do isteka prve četvrtine istopila. Do odlaska na odmor gosti iz Kalifornije su držali stečenu prednost koja se uglavnom kretala u rasponu od šest do 12 poena prednosti. „Grumenje“ je odlično započelo drugi deo utakmice. U 28. minutu na semaforu je stajalo 64:64, a četiri minuta kasnije Nagetsi trojkom Milsapa stižu i do prednosti (72:71). Ipak, Lejkersi uzvraćaju trojkom Dejvisa i dva vezana koša Džejmsa za novo vođstvo od 72:78. Gosti nastavljaju da drže rezultatsku prednost, koja je u jednom momentu bila i dvocifrena. Negetsi su uspeli ponovo da se vrate, smanje na 96:97, međutim do kraja meča gosti prave seriju 8:0 i rešavaju meč u svoju korist za 96:105Srpski centar Nikola Jokić je meč završio sa 13 poena, pet skokova, osam asistencija, tri ukradene i čak pet izgubljenih lopti. Marej je ubacio 22, a Milsap poen manje. Kod gostiju Džejms je sa 25 poena bio najefikasniji, koliko je ubacio i Dejvis. Denver sa skorom 13/5 se trenutno nalaze na trećem mestu Zapadne konferencije. Narednu utakmicu igraju u petak protiv Njujork Niksa.