Panteri zasluženo do novih bodova

U prelepom ambijentu, pred oko 300 navijača, rukometaši Sivca su uspeli da upišu četvrtu pobedu u Super B ligi Srbije, što ih uz tri nerešene i dva poraza, trenutno stavlja na drugo mesto na tabeli. Viđena je prava muška utakmica, sa puno jakih duela i pregršt lepih poteza i golova. Gosti su vodili nakon prvih deset minuta sa 4:2, da bi domaći za svega nekoliko minuta mini serijom 3:0 preokrenuli na 5:4. Prvo poluvreme „Panteri“ minimalno rešavaju u svoju korist sa 12:11. U drugom delu susreta domaća ekipa „dodaje gas“ i sredinom drugog dela igre uspeva da „slomi“ otpor veoma jake ekipe iz Lazarevca. Sivčani su u 41. minutu otišli na +3, što se ispostavilo kao nedostižno za goste iz Lazarevca. Najbolji pojedinac susreta bio je Lazo Beslać koji je deset puta pogađao mrežu gostiju.

Sivac 69 – Kolubara 28:25 (12-11)

Sedmerci: 3/4 /Sivac 69). 6/6 (Kolubara).

Isključenja: 12 minuta (Sivac 69). 8 minuta (Kolubara).

Sivac 69: Bogojević, Potpara, Ćuić, Beslać 10, Sliva, Kalić 3, Vučinić 1, Vemić, Šljukić 1, Predojević, Čabai 8, Marjanović, Popov, Živković 3, Milojević 2.

Kolubara: Maksimović, Mrdović, Stamenković 8, L. Panovski, Krupniković 2, D. Panovski 1, Mi. Jovanović 1, Mr. Jovanović 1, Vujošević 7, Tešić, Ivanović, Đorđević, Radanović 5.

Rezultati kola: Mačva (B) – Morava 31:19, Crvenka – Jedinstvo 30:23, Voždovac 2012 – Lavovi BP 25:21, Smederevo – Jugović 23:25.

Tabela: Mačva (B) 13, Sivac 69 – 11, Vrbas Petrol 11, Jugović 10, Kolubara 8, Crvenka 8, Jedinstvo 6, Lavovi BP 6, Voždovac 2012 – 4, Smederevo 4. Slobodna je bila ekipa Vrbas Petrola.

Parovi narednog (10) kola: Vrbas Petrol – Jugović, Lavovi BP – Smederevo, Jedinstvo – Voždovac 2012, Morava – Crvenka, Kolubara – Mačva (B). Slobodna je ekipa Sivca 69.