Porazi Radničkog i Sloge

Fudbaleri Radničkog upisali su sedmi uzastopni poraz u prvenstvu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. U poslednjem jesenjem kolu bolji od njih sa 3:0, bili su gosti iz Čelareva koji su rutinski odigrali utakmicu, bez mnogo naprezanja. ČSK je poveo golom napadača Vladimira Tasića već u 6. minutu nakon odlično izvedene kontre. Imali su gosti inicijativu nakon gola, držali su posed lopte, stvorili su dve-tri poluprilike koje nisu realizovali. Igrao se 30. minut kada je Mitrović propustio odličnu priliku za poravnanje. Nikola Tevanović je odlično centrirao u kazneni prostor, najviši u skoku je bio Aleksandar Mitrović, šutirao glavom sa 6-7 metara preko gola. Isti igrač pripretio je i osam minuta kasnije, ali je njegov pokušaj iz daljine bio lak plen za dobro postavljenog Tankosića. U nastavku susreta se igralo između dva kaznena prostora, bez izrazitih prilika. Gosti su ozbiljno pripretili u 65. minutu preko Nikole Zirića čiji šut Vezmar šalje u korner. Dva minuta kasnije Tasić odlično prolazi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, ali slabo šutira pored gola. U 73. minutu vezista Bojan Jelić je oprobao šut iz „slobodnjaka“ međutim pogađa spoljni deo mreže. Finiš meča pripao je gostujućim fudbalerima, koji su iz kontri stvarili prilike. Igrao se 82. minut kada je Tasić prošao po boku, vratio povratnu na „kreč“, Jelić natrčao na nju, odlično šutirao tik iznad prečke. Šest minuta pre kraja susreta Tasić je duplirao prednost. Plavšić je odlično prošao po levoj strani, provozao oba štopera (Kolarića i Lakića) domaćeg tima, a Tasiću nije bilo teško da loptu sa par metara ubaci u mrežu. U 86. minutu novi kiks mladog štopera Kolarića, loptu prima Tasić, ali nekoristi zicer i pogađa golmana Vezmara. Minut pre kraja meča Ileš postiže treći pogodak za svoj tim, nakon novog prodora Plavšića. Iznenađenje kola dogodilo se u Čonoplji, gde je domaći tim nakon 13 uzastopnih pobeda pretrpeo poraz od ekipe Tise iz Adorjana. Dvostruki strelac za goste bio je Živković. Tekstilac je minimalno slavio nad Bajšom, golom Božičića, dok su se „Apatinci“ vratili iz Bačkog Gradišta sa sva tri osvojena boda. Golove za Mladost Apa dali su Ožegović i Dulić.

Radnički – ČSK 0:3 (0:1)

Strelci: Tasić 2, Iliš (ČSK).

Žuti kartoni: Martinović, Lakić, Kolarić, Zorić (Radnički). Jevtić, Iliš (ČSK).

Radnički: Vezmar, Mitrović, Kolarić, Lakić, Josić, Martinović, Erdei, Mijović, Resanović, Petković, N. Tevanović.

ČSK: Tankosić, Jević, Dobranić, Balinović, Jevtić, Plavšić, Jelić, Tasić, N. Zirić, Iliš, D. Zirić.

Sloga – Tisa 0:2 (0:1)

Strelci: Živković 2 (Tisa).

Sloga: Lapčić, Kemenj, Grgić, Banić, Sekulić, Bojić, Purić, Kovačević, Rajčanji, Vemić, Stojšić.

Tisa: Tasić, Milijašević (Prikapić), Bjelobrk, Kiš, Šicar, Žmukić, Živković, Arežina, Duronjić (Panić), Nađ, Šijačić (Mandić).

Crvenka – Mladost (T) 2:4 (1:1)

Strelci: Babić, Kostić (Crvenka). Komlenić 2, Dukić, Stajki (Mladost T).

Crvenka: Gostović, Ivić, J. Subotić, Kostić, Šakić, M. Subotić, Bošković, Babić, Šumar, Petrić (Trifunović), Latinović.

Mladost (T): Ađanski, Živanović, Ikrašev (Plazačić), Gašić, Mrđan, Ciganović, Komlenić, Adamović, Trivić (Laušev), Srdanov, Dukić (Stajki).

Vojvodina – Mladost Apa 1:2 (0:0)

Strelci: S. Janković (Vojvodina). Ožegović, Dulić (Mladost Apa).

Vojvodina: Milovanov, Marković, Bilbija, N. Janković, S. Janković, Bečanović, Stefanov, Ilić (M.Mihajlović), Vejin.

Mladost Apa: Jeličić, Basarić, Bursać, Zlatković (Đeri), Vujin, Mišković, Knežević, Jovović, Ožegović, Rodić (Dulić), Pešić (Krunić).

OFK Vrbas – Mladost (BP) 0:1 (0:0)

Strelci: Leškov (Mladost BP).

OFK Vrbas: Kronić, Roganović, Sakač, Avdalović (Jovičić), Novićević, Simić, Fejsa, Jakić, Kojičić, Kulić, Tepavčević (Doknić).

Mladost (BP): Lenja, Leškov, Šproh, Jakuš, Plavšić, Đaković (Valentik), Malidžan, Kanja, Ivetić, Zagorčić, Stanić.