Sa „Bečejcima“ za finale

Rukometaši Somborelektra plasirali su se u polufinale Kupa Vojvodine pobedom nad ekipom Vrbas Petrola. U prvom delu susreta viđena je izjednačena igra oba tima sa puno preokreta. Domaćin je poveo sa 4:1, da bi gosti uzvratili i preokrenuli na 7:8. Do odlaska na odmor igralo se gol za gola, tako da je mlada somborska ekipa u svlačionicu otišla sa golom viška. Somborci i nastavak meča otvaraju serijom, ovoga puta 5:1, te stiču +5. Stečenu prednost su uspešno održavali sve do 55. minuta meča, kada dolazi do gubitka koncentracije, što protivnik koristi i smanjuje zaostatak na -2 (29:27). U poslednja dva minuta viđeno je mnogo uzbuđenja. Kolarić je povisio na 30:27. Imali su domaći priliku da potvrde pobedu, međutim nisu iskoristili dva sedmerca, dok je sa druge strane Jovan Mirković sa dva pogotka samo ublažio poraz svoje ekipe. Najzaslužniji za pobedu svoje ekipe bio je Ilija Kolarić koji je postigao više od polovine golova svoje ekipe (16). Sa druge strane Aleksa Skuban je devet puta zatresao mrežu golmana Maksimovića. Somborelektro će se za mesto u finalu boriti protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja. Bečejci su mesto u završnici izborili pobedom nad Jugovićem od 30:28.

Somborelektro – Vrbas Petrol 30:29 (15:14)

Sedmerci: 5/9 (Somborelektro). 6/7 (Vrbas Petrol).

Isključenja: 8 minuta (Somborelektro). 20minuta (Vrbas Petrol).

Somborelektro: Maksimović 1, Kolarić 16, Rnjak, Gajin, Pejinović, Jović 1, S. Miskin 4, Ž. Miskin 2, Jokić 1, Oros 5, Terzić, Veselovski, Gradinac, Domić, Prekpalaj, Zeljko.

Vrbas Petrol: Zekić, Kovačević, Dragnić 5, Jurakić, Roganović 2, Krivokapić 2, Skuban 9, Regodić 4, Mirković 7.