Krajinović ponovo prvi do boda, sledi četvrtfinale

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Filip Krajinović doneo reprezentaciji Srbije prvi bod u duelu sa Francuskom nakon pobede nad Žoa Vilfredom Congom sa 2:0 (7:5 i 7:6). U prvom setu oba tenisera se držala svoj servis sve do jedanaestog gema kada naš teniser koristi sedmu brejk priliku za vođstvo od 6:5. U narednom gemu je isti sigurno overio za vođstvo u setovima. Drugi set je odlučen u taj-breku. Krajinović je imao prednost od 5:3, Francuz je stigao do izjednačenja, ali je sa naredna dva poena stigao do pobede i prvog boda za našu selekciju. Pobedu repezentacije Srbije obezbedio je Novak Đoković koji je savladao Benoa Pera sa 2:0 (6:3, 6:3). Srbija je na taj način i pre meča dublova obezbedila prvo mesto u grupi i prolaz dalje u četvrtfinale gde će joj protivnik biti selekcija Rusije.