„Grumenje“ bolje od Majamija

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Majami 109:89 (Q1 – 29:28, Q2 – 29:20, Q3 – 31:21, Q4 – 20:20).

Košarkaši Denvera savladali su rano jutros na svom parketu ekipu Majamija i tako upisali drugi trijumf u nizu, a peti u sezoni. Domaći su otvorili utakmicu serijom 10:2, da bi gosti uzvratili 9:18. Tokom druge deonice obe ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do 19. minuta. Tada ekipa iz Kolorada dodaje gas i na odmor odlazi sa deset poena (58:48) viška. U nastavku susreta „Grumenje“ nije dozvolilo iznenađenje. Od starta su stisli protivnika i serijom 20:8 su faktički prelomili meč u svoju korist. Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, te su Nagetsi uspešno susret priveli kraju. Najefikasniji igrač domaće ekipe bio je Marej sa 21 postignutim poenom. Srpski centar Nikola Jokić za skoro 23 minuta u igri zabeležio je devet poena i po pet skokova i asistencijaPrilog (You Tube). Nakon sedam odigranih utakmica Denver sa skorom (5-2) zauzima drugu poziciju Zapadne konferencije. Naredni meč Nagetsi igraju u noći petak na subotu protiv trenutno prvog tima Istočne konferencije Filedelfije.