Denver poražen, Jokić stigao do 30. tripl-dabla

Denver – Dalas 106:109 (Q1 – 31:27, Q2 – 30:33, Q3 – 27:23, Q4 – 18:26).

Košarkaši Denver Nagetsa pretrpeli su poraz na domaćem parketu od ekipe Dalasa nakon tri startne pobede u šampionatu. Viđen je veoma izjednačen meč. Domaća ekipa je bila u konstantnom vođstvo, u nekoliko navrata su imali i +10. Ipak, u 19. minutu Dalas prvi put prelazi u vođstvo. Nagetsi na odmor odlaze sa pola koša prednosti. Treća četvrtina je pripala ekipi iz Kolorada. Iako su u više navrata imali +9, u poslednjih deset minuta su ušli sa prednošću od pet poena. Maveriksi su furiozno ušlu u poslednju deonicu. Za svega pet minuta su serijom 20:6 stigli do vođstva od 104:93.  Probudio se Denver u nastavku, uspeo je da dođe krajnje neizvesne završnice. Haris je u poslednjoj minutu trojkom smanjio zaostatak na 106:107. Dončić je potom pogodio za prednost od tri poena, a Marej je promašio na tri sekunde do kraja trojku za nastavak borbe u ovom meču. Nikola Jokić zabeležio je novi tripl – dabl sa po 10 poena, skokova i asistencija, a imao je i tri ukradene lopte. Prilog (You Tube). Jokiću je ovo drugi tripl – dabl sezone i 30. u karijeri. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio Pol Milsap sa 23 poena uz osam skokova, dok su na drugoj strani Maksi Kleber i Tim Hardavej postigli po 14 poena. Narednu utakmicu Denver Nagetsi igraju u noći četvrtak na petak, kada gostuju Nju Orleansu.