Bogunović tri puta u metu

Fudbaleri Korduna ubedljivo su trijumfovali nad ekipom Rusina. Mrežu ekipe iz Ruskog Krstura načeo je Čvokić sredinom prvog dela. Bogunović je udvostručio prednost domaćih u 25. minutu meča, da bi Đukanović smanjio rezultat pet minuta kasnije. Do odlaska na odmor Čvokić i Bogunović su se još jednom upisali u strelce. U nastavku susreta viđena su još dva pogotka u mreži gostiji. Osam minuta pre isteka regularnog dela Cimeša je sa „kreča“ postigao peti pogodak za svoju ekipu, da bi Bogunović samo tri minuta kasnije postavio konačan rezultat susreta svojim trećim pogotkom na utakmici. Preostala dva naša predstavnika u ovom rangu ostvarila su polovičan učinak. Omladinac je na Bukovcu ubedljivo savladao Maglić sa 6:2, dok su „Žakovci“ poraženi na gostovanju u Ratkovu sa 6:1.

Kordun – Rusin 6:1 (4:1)

Strelci: Bogunović 3, Čvokić 2, Cimeša (Kordun). Đukanović (Rusin).

Žuti kartoni: Bogunović, Jovović, Češnovar (Kordun). Veselinović, Hardi (Rusin).

Kordun: Curnović (Miščević), Čekeliš, Grujin, Popović, Češnovar, Karas, Bogunović, Medaković (Vila), Jovović, Čvokić (Bjelivuk).

Rusin: Hardi, Veselinović, Manjoš (Davidović), Nađ, Holik, Bodnar (Bojević), Farkaš (Vislavski), Đukanović, Branković, Budinski, Vujović.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Radnički 1918 – Žak 6:1, Omladinac – Maglić 6:2, Budućnost (M) – Polet 4:0, Hercegovac – Budućnost (P) 2:0, Vojvodina – Borac 46 – 2:1, Slavija – Tvrđava 3:2, BSK – Kulpin 7:1.

Tabela: Vojvodina 25, Hercegovac 24,  Borac 46 – 21, Slavija 20, Radnički 1918 – 20, Budućnost (M) 19, Polet 17, Kordun 17, BSK 14, Rusin 14, Tvrđava 12, Budućnost (P) 9, Omladinac 8, Maglić 7, Kulpin 3, Žak 0.

Parovi narednog (11) kola: Rusin – Budućnost (M), Maglić – Kordun, Žak – Omladinac, Tvrđava – Radnički 1918, Kulpin – Slavija, Borac 46 – BSK, Budućnost (P) – Vojvodina, Polet – Hercegovac.