Sloga ubedljiva na Gradskom stadionu

Vodeći tim Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever bez većih problema, sa pola snage savladao je na Gradskom stadionu ekipu Radničkog. Gosti su bili bolji tokom većeg dela susreta, a prva prilika je zabeležena već u trećem minutu. Ćovin je odlično prošao po levoj strani, vratio povratnu za Ninkovića čiji je šut izblokiran. Sedam minuta kasnije nova prilika. Dupli pas Ćovina i Đorovića, koji je oboren na 20-tak metara. Ćovin je odlično izveo slobodan udarac, a Zorić odlično intervenisao i loptu poslao u korner, nakon kojeg je Vemić bio u prilici i glavom loptu poslao preko gola. U 13. minutu Ćovin je šutirao iz daljine, ali bez većeg uspeha. Samo minut kasnije isti igrač odlično proigrava Đorovića koji iskosa sa leve strane odlično šutira po zemlji, tik pored stative. Domaći su u 15. minutu imali kolosalnu priliku. Mitrović je odlično proigrao Lukića koji je izbio sam pred golmana Bulovića, šutirao sa 6-7 metar po zemlji, međutim golman gostuju odlično interveniše, sprečava pogodak. Usledila je kontra gostiju, nakon koje Purić matira nemoćnog Zorića. Sredinom poluvremena pokušao je Lakić udarcem iz daljine, ali bez opasnosti po gol gostiju. U 30. minutu odlična akcija igrača Sloge. Konjović je proigrao Đorovića, ovaj Ćovina, ali je šut izblokiran u korner. Tri minuta kasnije prednost gostiju je duplirana. Ćovin je prošao po levoj strani, centrirao, Vemić vratio povratnu za Đorovića koji neodbranjivo šutira sa ivice kaznenog prostora. Do odlaska na odmor gosti su još tri puta pripretili preko Vemića, Đorovića i Ninkovića, ali se rezultat nije menjao. Na startu drugog dela Nikola Vemić je prvo šutirao glavom sa desetak metara, potom sa ivice kaznenog prostora, a nedugo zatim je pokušao i sa 5-6 metara, ali je oklevao i bio izblokiran. Ipak, u 56. minutu na odlično progravanje Bojića, Vemić konačno pogađa mrežu i postiže treći pogodak za svoju ekipu. Gosti su u tim trenucima gospodarili terenom, a igrači Radničkog nisu uspevali da iznesu loptu sa svoje polovine. U 58. minutu nova prilika za goste. Grgić je odlično centrirao sa desne strane, a odlični Đorović glavom šutira preko gola. Samo minut kasnije šutirao je i rezervista Rajčanji. Par minuta kasnije odlična akcija Ninkovića i Purića, koji vraća povratnu za Đorovića koji postiže svoj drugi pogodak na meču za 0:4. Četvrti pogodak je malo uspavao „Čonopljance“. Slobodan Tevanović je prvo odličnim prodorom i još boljim šutem po zemlji sa nekih 16-17 metara smanjio rezultat. Nakon toga domaći su zaigrali malo bolje. Martinović je presekao napad gostiju, uposlio Lukića koji šutira iz daljine tik pored stative. Lakić je potom pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid. Martinović je takođe oprobao šut iz daljine, ali je Bulović fantastično odregovao i loptu poslao u korner. Nedugo potom Zorica novim pogotkom smanjio na 2:4. Kemenj je izgubio loptu na svojoj polovini, Tevanović je odlično prošao po strani, centrirao, lopta je došla do Zorice koji je opalio po lopti i smestio je pod prečku Marka Bulovića. Ipak, igrači Sloge nisu dozvolili iznenađenje. Pojačali su ritam, a novu priliku za njih propustio je Bojić, koji se nije najbolje snašao nakon kornera. Nedugo potom Rajčanji pogađa stativu. Zatim je Purić oduzeo loptu Erdeiu, šutirao iz daljine, ali je lopta na sreću istrčalog Zorića završila tik pored stative. U 81. minutu akcija Banića i Đorovića, lopta dolazi do Rajčanjia koji šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta je nezgodno odskočila ispred Zorića i završila u mreži. Konačan rezultat meča postavio je Konjović u 84. minutu. Akciju Đorovića, nastavio je Kemenj, a njegov odličan centaršut iskoristio je Konjović koji odličnim šutem glavom pogađa suprotni ugao. Poslednju priliku na susreti imao je Bojić koji je šutirao sa 10-tak metara, ali je ovoga puta Zorić bio uspešniji. Zaslužena pobeda „Čonopljanca“, a sa druge strane novi poraz „crveno -belih“ koji su i dalje na poslednjem mestu sa svega jednim osvojenim bodom nakon devet odigranih mečeva.

Radnički – Sloga 2:6 (0:2)

Strelci: S. Tevanović, Zorica (Radnički). Đorović 2, Purić, Vemić, Rajčanji, Konjović (Sloga).

Žuti kartoni: Oluić (Radnički). Ninković (Sloga).

Radnički: Zorić, Kovačić (N. Tevanović), Erdei, Lakić, Martinović, Oluić, S. Tevanović, Lukić, Pavin, Asan (Mijović), Mitrović (Zorica).

Sloga: Bulović, Grgić (Banić), Bajčev, Vidović (Kemenj), Ćovin, Ninković, Vemić (Rajčanji), Konjović, Purić, Đorović, Bojić.

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultatiKrila Krajine – Mladost Apa 1:1, Stari Grad – OFK Vrbas 0:0, Crvenka – Vojvodina 1:0, Mladost (T) – Bačka 0:2, Tavankut – ČSK 0:3, Bajša – Tisa 2:1, Tekstilac – Mladost (BP) 1:1.

Tabela: Sloga 25, Mladost Apa 18, ČSK 18, Tavankut 16, Stari Grad 15, Bajša 15, Vojvodina 14, Vrbas 14, Tisa 13, Crvenka 13, Mladost (BP) 10, Tekstilac 10, Krila Krajine 8, Bačka 6, Mladost (T) 3, Radnički 1.

Parovi narednog (10) kola: Bačka – Sloga, Vojvodina – Radnički, OFK Vrbas – Crvenka, Mladost (BP) – OFK Stari Grad, OFK Mladost Apa – Tekstilac, Tisa – Krila Krajine, ČSK – Bajša, Mladost (T) – Tavankut.