Bošković i Macanović za nove bodove

Fudbaleri Radničkog 1912 prekinuli su seriju od tri vezana remija pobedom nad iskusnom ekipom Borca iz Sakula. Domaćin je i ovoga vikenda prikazao dobru partiju pred svojim navijačima, a pored dva postignuta pogotka viđeno je i nekoliko lepih prilika. Već u trećem minut Knežević i Bošković su razmenili dupli pas, ušao je centarfor domaćih u kazneni prostor, šutirao iskosa, ali je golman gostiju intervenisao. Tri minuta kasnije Matijević je uposlio Kukolja koji je još bolje centrirao, a Bačanin je šutirao glavom preko gola. U 14. minutu Bošković je ubacio loptu u prazan prostor za Knežević koji šutira sa ivice kaznenog prostora preko gola. Par minuta kasnije Matijević je pobegao odbranbenim igračima gostiju, ušao u kazneni prostor, međutim nije na vreme šutirao, spetljao se pa je izblokiran. Sredinom prvog dela Macanović je ubacio loptu za Kneževića koji šutira, lobuje istrčalog golmana Babića, međutim lopta pogađa stativu. Domaći su poveli u 27. minutu susreta nakon odlične akcije. Knežević je uposlio Matijevića, ovaj ostavio loptu za Macanovića koji šutira iskosa sa 16 metara pogađa prečku, a u nastavku akcije lopta dolazi do Boškovića koji šutira sa 5-6 metara i smešta loptu iza leđa golmana iz Sakula. U 32. minut nova prilika za Radnički 1912. Matijević je odlično prošao po levoj strani, proigrao Kneževića, ovaj Boškovića koji šutira, ali Babić je dobro postavljen. Gosti su prvu priliku imali u 34. minutu kada je mlađani Ivanišević slabo šutirao po zemlji sa 25 metara. Sedam minuta pre odlaska na odmor Matijević je proigrao Kukolja koji odlično centrira sa desne strane, međutim Bačanin kasni, pa odlična prilika odlazi u nepovrat. Nastavak donosi prvo uzbuđenje pred vratima golmana Pavasovića. U trećem minutu nastavka vezista gostiju Arsić promašio je zicer sa sa 6-7 metara, odlično je šutirao, međutim Pavasović nogom loptu izbacuje u korner, nakon kojeg isti igrač šutira sa 15-tak metara preko gola. I to je bilo sve što smo videli od gostuju. Par minuta kasnije Matijević proigrava Bačanina, ovaj šutira, međutim Babić odlično postavljen. Potom je Kukolj odlično centrirao, Bačanin šutirao glavom pored stative. U 58. minutu Kukolj prekida napad gostiju, nakon duplog pasa sa Kneževićem odlično centrira u kazneni prostor gostiju, loptu prima Bačanin, šutira po zemlji, međutim Babić nogom skida zicer. Samo dva minuta kasnije Macanović odličnim šutem po zemlji pogađa donji desni ugao golmana gostiju i postavlja konačan rezultat susreta. Do kraja utakmice domaći su imali još dve prilike. Prvo je Bošković u 74. minutu uzeo loptu na sredini terena, prešao tri igrača gostiju, uposlio Bačanina koji šutira pored stative. Tri minuta kasnije pokušao je i Bačanin, ali bez uspeha. Deset minuta pre kraja susreta rezervista gostiju Lekić je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, međutim lopta je prošla tik pored stative. Do kraja susreta domaćin je sigurnom igrom na sredini terena meč priveo kraju.

Radnički 1912 – Borac 2:0 (1:0)

Strelci: Bošković, Macanović (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Macanović, Kukolj (Radnički 1912). Vasiljević, Čigoja, Lekić (Borac).

Radnički 1912: Pavasović, Kukolj, Damjanović,Slavuljica, Matijević (Mančić), Knežević (Antunić), Macanović (Matić), Stojaković, Bošković, Bačanin, Goronjić.

Borac: Babić, Trivunović (Lekić), Došen, Vasiljević (Stupić), Sredojević, Dunjić, Arsić, U. Jovanović, Čigoja, Marković, Ivanišević (Šušnjar).

Izveštaje sa ostalih utakmica možete videti u prilogu.

Omladinac – Bečej 1918 – 0:0 (0:0)

Strelci: /

Žuti kartoni: Ivetić, Stevanović, Ranđić, Garić (Omladinac). Ilić, Kurtiši, Vorgučin (Bečej 1918).

Omladinac: Jagodić, Ivetić, Đušić, Filipović (Radenković), Mojsilović, Haska, Savić, Stevanović, Ležaić, Živković (Garić), Ranđić (Labović).

Bečej 1918: Vojvodić, Miljević, Ostojić, Dabižljević, Zličić, Kobiljski (Milenković), S. Ilić, Kurtiši (P. Ilić), Janjuš, Vorgučin, Savin (Erdeljan).