Radnički poražen, Sloga bolja u okružnom derbiju

Radnički - Stari Grad slika preuzeta sa fejsbuk strane penal.025-Sombor

Fudbaleri Sloge savladali su u okružnom derbiju goste iz Odžaka. Domaći su poveli sredinom prvog poluvremena golom Peruničića. Prednost je udvostručio iskusni Đorović u 34. minutu. Sredinom drugog dela rezervista Rajčanji je postigao treći gol za vodeći tim lige. Konačan rezultat susreta postavio je Ilić šest minuta pre isteka regularnog dela. Narednog vikenda „Čonopljanci“ gostuju u Bačkoj Palanci gde će se u okviru sedmog kola sastati sa drugoplasiranom ekipom Starog Grada koja je ovoga vikenda gostovala u Somboru ekipi Radničkog. Gosti su poveli u 58. minutu golom Kovačevića iz kaznenog udarca. Isti igrač je udvostučio prednost ekipe iz Bačke Palanke u 87. minutu, da Batinica postavio konačana rezultat meča u poslednjem minutu susreta. Somborci su tako uknjižili šesti poraz u nizu. Narednog vikenda gostuju u Crvenki.

Sloga – Tekstilac 3:1 (2:0)

Strelci: Peruničić, Đorović, Rajčanji (Sloga). Ilić (Tekstilac).

Žuti kartoni: N. Milenković (Tekstilac).

Sloga: Bulović, Grgić, Ćovin (Rajčanji), Vemić, Peruničić (Veselinović), Ninković, Konjović, Kemenj, Purić, Đorović (Žeželj), Sekulić.

Tekstilac: Ignjatović, Ilić, R.Milenković, Vukobratović, Đokić (Vukadinović), Dakić, Spasić (Milutinov), N. Milenković, Varga, Divjak, Popović.

Radnički – OFK Stari Grad 0:3 (0:0)

Strelci: Kovačević 2, Batinica (OFK Stari Grad).

Žuti kartoni: S. Tevanović, Kolarić, Martinović (Radnički). Radaković (Stari Grad).

Radnički: Vezmar, N. Tevanović, Josić, Kolarić, Martinović, S. Tevanović, Kovačić (Zorica), Mijović, Mitrović, Pavin, Lukić.

OFK Stari Grad: Novevski (Knežević), Radaković (Đekić), M. Gluvić (Živić), Batinica, Vlajić, Krajnović, Radić, B. Gluvić, Sutlašić, Kovačević.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Bačka – Crvenka 0:4, Vojvodina – Krila Krajine 0:0, OFK Vrbas – Bajša 2:1, Mladost (BP) – Tavankut 0:1, Mladost Apa –  Mladost (T) 7:1, Tisa – ČSK 1:1.

Tabela: Sloga 13, Stari Grad 13, Mladost Apa 13, Tavankut 13, Vojvodina 10, Tisa 10, Tekstilac 9, ČSK 9, Bajša 8, Crvenka 7, Krila Krajine 7, OFK Vrbas 7, Mladost (BP) 6, Mladost (T) 3, Bačka 2, Radnički 0.

Parovi narednog (sedmog) kola: ČSK – Bačka, Mladost (T) – Tisa, Tavankut – OFK Mladost Apa, Bajša – Mladost (BP), Krila Krajine – OFK Vrbas, Tekstilac – Vojvodina, OFK Stari Grad – Sloga, Crvenka – Radnički.