Bogunović trostruki strelac

Fudbaleri Korduna trijumfovali su i na drugoj utakmici Područne fudbalske lige Sombor, čime su jasno stavili do znanja da će i ove godine iako debitanti u ovom rangu svakako biti među ekipa koje će se boriti za prvo mesto i plasman u viši rang. Junak pobede bio je Damir Bogunović koji je postigao tri pogotka. Pitanje pobednika rešeno je u rasponu od svega pet minuta. „Kordunaši“ su poveli u 35. minutu golom Bogunovića iz slobodnog udarca. Prednost je udvostručio Čekeliš samo minut kasnije. Pet minuta pre odlaska na odmor Bogunović je svojim drugim golom na utakmici faktički rešio pitanje pobednika. U nastavku susreta videli smo još dva pogotka, po jedan na obe strane. Bogunović je povisio na 4:0, da bi konačan rezultat postavio Stojković u 78. minutu.

Polet – Kordun 1:4 (0:3)

Strelci: Stojković (Polet). Bogunović 3, Čekeliš (Kordun).

Žuti kartoni: S. Stanković, M. Stošić, Stojković (Polet). Čekeliš, Anitić, Bogunović, Popović (Kordun).

Polet: Ivanović, Stojanović (Jovčić), Aleksić, Stanojković, S. Stanković, Ž. Stanković, M. Stošić (Malinović), A. Stošić, Zec, Bogdanović, Stoiljković (Stojković).

Kordun: Curnović, Pavlović, N. Šaula (Anikić), Cimeša, Popović, Češnovar, Čekeliš (D. Šaula), Bogunović, Medaković (Trbojević), Jovović, Čvokić.

Omladinac sa Bukovca ubedljivo je poražen na gostovanju u Gajdobri. Mrežu „Bukovčana“ načeo je Dujaković već u sedmom minutu. Prednost je udvostručio Ivelja u 18. minutu. Domaći su do odlaska na odmor postigli još dva gola i time „zacementirali“ pobedu. Strelci su bili Dujaković i Vladimir Hrnjez. Gosti su smanjili na samom startu drugog dela golom Igora Grgića. Konačan rezultat susreta postavio je Vladimir Hrnjez svojim drugim golom, a ukupno petim svog tima.

Hercegovac – Omladinac 5:1 (4:0)

Strelci: Dujaković 2, V. Hrnjez 2, Ivelja (Hercegovac). Grgić (Omladinac).

Žuti kartoni: Bobić (Hercegovac). Čivčić, Delija (Omladinac).

Hercegovac: Lukač, Smajić, S. Hrnjez, Babić, M. Hrnjez, Vukosav, V. Hrnjez, Ivelja (D. Račić), Novčić, S. Račić (Trivunović), Dujaković (Danilov).

Omladinac: Milošević, M. Mijić, Aničić, Grgić, Nemanja Mijić, Čivčić (Vukadinović), Petković (Nenad), Terzija, Delija, Jajić, Mazinjanin.

Poraz je pretrpeo i treći naš predstavnik u „područnom“ rangu, ekipa Žaka. Crno – beli su tako uknjižili drugi poraz za redom. Jedini pogodak na meču viđen je u 14. minutu kada je Lukić matirao Borislava Trivunovića.

Kulpin – Žak 1:0 (1:0)

Strelci: Lukić (Kulpin).

Žuti kartoni: Đuga, Kuđerski, Nikolić, Burger (Kulpin). Momčilović (Žak).

Kulpin: Mladenović, Moravek, Bajac, Đuga (Milinkov), Gubaš, Kuđerski, Živković, Lukić, D. Nikolić, Burger, N. Nikolić.

Žak: B. Trivunović, Krstanović, D. Trivunović (Dodić), Momčilović, Pačirski, Lekaj, Vulin, Dmitrović, Dojić, Đenić, Marjanović.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Budućnost (M) – Tvrđava 1:0, Borac 46 – Maglić 5:0, Budućnost (P) – Rusin 1:1, Vojvodina – Radnički 1918- 3:1, BSK – Slavija 3:2.

Tabela: Borac 46 – 6, Kordun 6, Budućnost (M) 6, Vojvodina 4, Tvrđava 3, Maglić 3, Hercegovac 3, Radnički 1918 – 3, BSK 3, Kulpin 3, Slavija 1, Rusin 1, Budućnost (P) 1, Polet 1, Omladinac 1, Žak 0.

Parovi narednog (trećeg) kola: Slavija – Budućnost (M), Radnički 1918 – BSK, Omladinac – Vojvodina, Kordun – Hercegovac, Rusin – Polet, Maglić – Budućnost (P), Žak – Borac 46, Tvrđava – Kulpin. Svi mečevi trećeg kola igraju se od 16.30 časova.