Pioniri zlatni, kadeti srebrni

Fantastičan uspeh kajakaša Dunava na upravo završenom Prvenstvu Vojvodine u kajak sprintu. „Bezdanci“ su uspeli da se domognu postolja u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji. Najmlađi takmičari Dunava su se okitili sa jedanaest medalja. U pojedinačnoj konkurenciji najsjajnija odličja osvojili su Nikolas Andrić (K-1, 500m) i Levente Kevago (K-1, 1.000m). Dvojac Andrić/Kevago trijumfovao je u K-2 na 500 metara, dok su u istoj disciplini, četverci Eđed-Horvat-Brunjai-Nađ u ženskoj i Kevago-Andrić–Dadić-Brunjai u muškoj takođe uknjižili pobede. Do srebra su odveslali Kornel Brunjai i Aleksandar Perović, kao o dvojac Dadić/Brunjai, dok su se bronzama okitili: Boglarka Eđed u dve discipline (K-1 500 odnosno 1.000m), te Aleksandar Perović (K-1, 200m). Pioniri Dunava su u ekipnom plasmanu ubedljivo osvojili prvo mesto sa 94.5 boda. Iza njih su ostali Tisin cvet sa 64, odnosno Tarket sa 44.5 boda. Kadeti su sa tri zlata i dva srebra u ekipnom plasmanu zauzeli drugo mesto, iza neprokosnovenog Tarketa koji je sakupio 122 boda. Do trećeg mesta stigli su kajakaši Tisinog cveta. Zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji osvojili su: dvosed Kevago/Andrić, te četverac  Dadić-Kevago-Andrić-Brunjai  u dve discipline. Do srebra su stigli i dvosedi Kevago/Andrić u muškoj odnosno Bošnjak/Eđed u ženskoj konkurenciji.