Krajinović slavio nakon više od četiri sata igre

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga ATP Tour-a

Srpski teniser je savladao Roberta Karbaljesa Baenu sa 3:2, u meču koji je trajao skoro 260 minuta. Nakon početkog ispitivanja snaga, “Španac” prvi pravi brejk za vođstvo od 4:2. Izgubljeni servis kao da je razljutio “Fiću” koji je potom zaređao četiri uzastopna gema, preokrenuo rezultat i osvojio prvi set. Imao je naš teniser priliku za brejk odmah na startu drugog seta, međutim nije uspeo da realizuje ukazane prilike. Ipak, u devetom gemu naš teniser uspeva da napravi novi brejk koji mu je omogućio da povede 2:0 u setovima. U trećem setu dosta uzbuđenja. Krajinović oduzima servis Baenu u trećem gemu, a njegov protivnik uzvraća u šestom za izjednačenje. Prava drama viđena je u samoj završnici. Filip pravi brejk u samoj završnici seta za vođstvo od 6:5, međutim Karbaljesa uzvraća i uvodi set u taj-brejk u kojem je potom potpuno nadigrao svog protivnika, smanjivši rezultat na 2:1 u setovima. Srpski teniser potom gubi i četvrti set za izjednačenje. U petom, odlučujućem setu “Fića” je napravio je brejk u trećem gemu, koji je uspešno održavao do samog kraja, kada mu popušta koncentracija. Španac poravnava na 5:5. U naredna tri gema videli smo nova tri brejka, od kojih su dva pripala “somborcu”. U poslednjem gemu Krajinović koristi tek četvrtu meč loptu za veliki trijumf i plasman u narednu treću rundu Otvorenog prvenstva Francuske, gde ga čeka šesti favorit turnira Stefanos Cicipas. Meč je na programu u petak oko 14 časova, a do sada se nisu sastajali na ATP turu. Danas su na francusku šljaku izlazila još dva srpska predstavnika. Laslo Đere je eliminisao mladog Australijanca Alekseja Popirina, dok je Belgijanac David Gofan je bio Miomira Kecmanovića. Đere se u trećem kolu sastaje sa Nišikorijem.