Kajakaši Dunava nastupali u Slovačkoj

Kajakaši bezdanskog Dunava učestvovali su protekle nedelje na regati „Memoriál Juraja Junga, 3. ročník“ u slovačkom Šturovu. U konkurenciji su bile 21 ekipe iz Slovačke, Mađarske, Slovenije i Srbije. Najuspešnije su bile Žofi Horvat (MK-1, 2 km – devojčice 11 godina) i seniorka Antonija Horvat Panda (K-1, 4 km). Obe su osvojile druga mesta u svojim kategorijama. Blizu postolja su bili i Vuk Perović (MK-1 – 2 km) i Mihajlo Dadić (K-1, 4 km), oni su u svojim uzrasnim kategorijama osvojili četvrta mesta, dok je Nikolas Andrić (K-1, 4 km) zauzeo peto mesto. Veteran Atila Horvat bio je šesti, dok je Eleonora Nađ u cilj stigla kao osma. Muška štafeta (MK-1, dečaci/devojčice 12 godina), Žofi Horvat – Vuk Perović bili su osmi. Ovoj klupskoj informaciji treba dodati i vest da je Aleksandar Perović otputovao sa juniorskom reprezentacijom u nemački Brandenburg, gde će predstavljati našu zemlju u discipline K-1 500 m. Takmičenje je na programu u petak, 24. maja.