Vuković “presudio” Dunavu

Tokom vikenda bilo je zanimljivo na nekoliko terena Međuopštinske fudbalske lige Sombor. Vodeći Kordun izvukao je bod na gostovanju u Kruščiću u poslednjim sekundama meča. “Bukovčani” su se mučili protiv Dunava tokom prvog poluvremena, da bi u nastavku za svega par minuta golovima Mladena Vukovića rešili pitanje pobednika. Devet golova je viđeno na meču između Sporta i Lidera, a jedan manje u meču između Zadrugara i Alekse Šantića. Stanišić 1920 savladao je u komšijskom derbiju Jedinstvo Lemeš. Na deset utakmica 20. kola viđeno je ukupno 44 pogotka.

Mladost – Kordun 2:2 (0:0)

Strelci: Jokić, Grdinić (Mladost). Sekulić, Zavođa (Kordun).

Žuti kartoni: Varga (Mladost). Živković, Grba (Kordun).

Mladost: Šuković, Jokić, Fekete, Varga, Kišjuhas (Hančar), Kilić, Grdinić, Miloš Medojević (Milan Medojević), Pištinjak, Kokot, Jovović (Sobek).

Kordun: Curnović, Aničić, Pavlović, Grba, Češnovar, Živković (Mile Čekeliš), Tomaš, Marko Čekeliš, Maćešić, Zavođa, Sekulić.

Zadrugar – Aleksa Šantić 3:5 (1:3)

Strelci: Rančić 2, Dondić (Zadrugar). Babić 3, Sjeran, Drašković (Aleksa Šantić).

Žuti kartoni: Pavkov, Veselinović (Zadrugar). Marković (Aleksa Šantić).

Zadrugar: Pavkov, Rančić, Tasić, Tojić, Pavkov, Dondić (Sinadinović), Vuković, Radmanović (Jovović), M. Veselinović, D. Veselinović, Glumičić.

Aleksa Šantić: Merković, Lazarević, Potkrajac, S. Pejak (Pusić), N. Tomić, N. Pejak, Sjeran, Drašković, Babić (Đokić), Đurić, Bibić (Kolak).

Omladinac (B) – Dunav 4:0 (0:0)

Strelci: Vuković 2, Rakić, Nikola Mijić (Omladinac B).

Žuti kartoni: Macanović, Balaž, Vukadinović, Penic (Dunav).

Omladinac (B): Tepavac, Teslić (Nenad), Subotić, Rakić, Sekulić, Nikola Mijić, Grgić, Terzija (Mazinjanin), Nemanja Mijić (Vidaković), Delija, Miloš Mijić (Vuković) (Tomić).

Dunav: Penic, Zetović, Krec, Santo, Vukadinović, Macanović, Mrvičin, Brdar, Jovanović, Balaž, Francuz.

Omladinac (D) – Jedinstvo 4:0 – utakmica prekinuta u 35. minutu susreta (gosti ostali sa šest igrača).

Strelci: Živkov, Savin, Davidov, Stanisavljević (Omladinac D).

Žuti kartoni: /

Omladinac (D): Dimić, Lučar, Stanisavljević, Anđelković, Seljakov, Živkov, Savin, Milić, Davidov (Nikolić), Stojičić, Veselinović.

Jedinstvo: Komadina, Bogunović, Lerman, Rodić, Mačkić, Mudrinić, Repac.

Partizan – Terekveš 3:1 (2:1)

Strelci: Stoiljković 3 (Partizan). Smiljanić (Terekveš).

Žuti kartoni: Jano, Ostojić (Partizan). Smiljanić, Kovačić (Terekveš).

Partizan: Dubravac, Mileković, Vojvodić (Kurjakov), Borić, Đurđević, Jakovljević, Janoši, Bujak (Lukić), Stoiljković, Jano, Ostojić.

Terekveš: Popović, Vujanović, Petrović (Zuber), Rajšić, Mandarić, Damjanović, Smiljanić, Kovačić (Kovačević), Radaković, Relić, Čović.

Hajduk – OFK Šikara 3:0

Tabela: Kordun 48, Omladinac (B) 42, Aleksa Šantić 40, Hajduk 33, Partizan 31, Omladinac (D) 30, Terekveš 25, Dunav 25, Zadrugar 22, Mladost 20, Jedinstvo 11, OFK Šikara 7.

Parovi narednog (21) kola: Partizan – Mladost, Terekveš – Omladinac (D), Jedinstvo – Omladinac (B), Dunav – Zadrugar, Aleksa Šantić – Hajduk, OFK Šikara – Kordun.

Sve utakmice se igraju u nedelju, 26. maja od 17.30 časova.

Panonija – Dinamo 1923 – 3:0 (1:0)

Strelci: Lj. Dobrić, Šipka, Šinkarčuk (Panonija).

Žuti kartoni: Ivošev, Nikolin (Dinamo 1923).

Panonija: Valent, Lj. Dobrić, Šipka (Šinkarčuk), Stojanović, Obradov, Lamoš, Terek, Turčan, Z. Dobtić, Maera, Jovanović.

Dinamo 1923: Veselinović, Tubić, B. Gorijanac, M. Pastor, Nikolin, Radičev (Bešlić), Ratković, D. Gorijanac, Ćalić, R. Pastor, Ivošev (Đurki).

Graničar – Dinamo (S) 3:0 (2:0)

Strelci: Komazec, Trifunović, Veselinović (Graničar).

Žuti kartoni: Vukas (Graničar).

Graničar: Bajić, Veselinović, Vukas, Nikola Kožul, Jović (Nemanja Kožul), Gnjatović (Ardalić), Škorić, Japundžić (Oluić), Trifunović, Bobanac, Komazec (Repaja).

Dinamo (S): Kuruc, Vereš, Kuštrić, F. Kovač, Vidaković, R. Kovač, Bačić, Đurkov, Vučičević, Tetkov, Duraković.

Sport – Lider 4:5 (1:2)

Strelci: Marinković 2, Srećković, Kubet (Sport). Stanković 2, Kočonda 2, Vajc (Lider).

Žuti kartoni: Pribić (Sport).

Sport: Tomašev, Lukić, Kovačević, Ivakić, Srećković, Kostić, Pribić, Marinković, Čudić, Švec, Mandić.

Lider: Vajagić, Kostadinović, Nikolić, Ivanišević, Kočonda, Stanković, Vasiljević, Kubet, Končarević, Zavišić, Vajc.

Stanišić 1920 – Jedinstvo Lemeš 2:0 (1:0)

Strelci: Ibrahimović, Oluić (Stanišić 1920).

Žuti kartoni: Žeželj, Jovanović (Stanišić 1920). Džinić (Jedinstvo Lemeš).

Stanišić 1920: Vukadinović, Dobre (Vranković(, Kolar, Pucar, Nikolić (Peović), Ibrahimović, Oluić, Jovanović (Dobrić), Cvetićanin, Zelenović, Žeželj.

Jedinstvo Lemeš: Đurković, Jurišić, N. Kusić, Džinić (Sečenji), Kantor (Milošević), Vukadinović, Lukić, Popović, Baraković (Kočiš), Dujmović, Sabo Kanjo).

Slobodne su ekipe Borca (BG) i Telečke.

Tabela: Borac (BG) 41, Stanišić 1920 – 39, Lider 37, Graničar 33, Jedinstvo Lemeš 25, Dinamo 1923 – 15, Dinamo (S) 15, Telečka 13, Sport 9, Panonija 6.

Parovi narednog (21) kola: Telečka – Stanišić 1920, Jedinstvo Lemeš – Sport, Borac (BG) – Graničar, Dinamo (S) – Dinamo 1923. Slobodne su ekipe Panonije i Lidera. Sve utakmice se igraju u nedelju, 26. maja od 17.30 časova.