Radnički 1912 potvrdio titulu

Fudbaleri Radničkog 1912 pobedom u vanrednom (26) kolu Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever protiv Budućnosti iz Mladenova teoretski su obezbedili titulu prvaka ovog ranga i overili plasman u viši rang, Srpsku ligu Vojvodine. Domaći fudbaleri su odlično odigrali čitav meč. Od prvog do poslednjeg minuta su angažovanom igrom „mleli“ protivnika na terenu. Prvu priliku na meču imao je Bošković nakon odličnog centaršuta Šćepanovića. U 12. minutu Marjan Cvetković je doneo vođstvo svojoj ekipi nakon odlične akcije svojih saigrača. Kapiten Bogunović je odlično započeo akciju, napravio dupli pas sa Đorovićem, potom proigrao Furtulu, a ovaj odlično pronašao Cvetkovića na petercu kojem nije bilo teško da loptu smesti u mrežu iskusnog Lugonje.

Isti igrač je oprobao šut iz daljine desetak minuta kasnije, ali bez uspeha. Sredinom prvog dela odlična akcija Šćepanovića, Kneževića i Cvetkovića, čiji je šut ovoga puta izblokiran. U 34. minutu šut Furtule je završio tik iznad prečke.

Sedam minuta pre odlaska na odmor Furtula je duplirao vođstvo. Đorović je centrirao sa desne strane, Knežević promašio loptu glavom, koja je došla do Boškovića, a ovaj uposlio Furtulu koji je smešta u mrežu. U 41. minutu Knežević je povisio na 3:0. Do odlaska na odmor još dve prilike za domaćina. Kapiten Bogunović je odlično izveo „slobodnjak“ sa 20-tak metara, ali je Lugonja krajnjim naporom sprečio novi pogodak, a Šćepanovićev šut je završio pored stative.

U nastavku je domaći tim imao još nekoliko izglednih prilika. Čordašić je u 57. minutu pogodio stativu nakon odlične asistencije Đorovića, a Cvetkovićev šut je završio iznad prečke. U 65. minutu Furtula je postigao svoj drugi pogodak na meču nakon uspešne kontre domaćeg tima. Knežević je presekao loptu na sredini terena, Bošković je poslao u prazan prostor, a Furtula je rutinski matirao golmana gostiju. Isti igrač je bio u prilici samo par minuta kasnije, ali je njegov pokušaj golman Lugonja uspešno „neutralisao“. Samo minut kasnije Knežević je izbio sam pred golmana gostiju, odlično šutirao, ali je siguran pogodak sprečio Medić izbacivši loptu sa gol linije. Pet minuta kasnije novi pokušaj Cvetkovića završio je tik pored stative.

Radnički 1912 – Budućnost 4:0 (3:0)

Strelci: Furtula 2, Cvetković, Knežević (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Čordašić, Bošković (Radnički 1912). Dujaković (Budućnost).

Radnički 1912: Pavasović, Čordašić, Slavuljica, Knežević (Kovačević), Đorović, Šćepanović (Radev), Bošković, Cvetković, Furtula (Mančić), Goronjić, Bogunović.

Budućnost: Lugonja, Kopanja, Radičić, Lovre, Vulić (Vićentijević), Bošnjak (Jurčević), Ralević, Sekulić (Mišković), Josimović, Dujaković, Medić.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati:

Mladost (T) – Mladost (BP) 3:0 (2:0)

Strelci: Srdanov 2, Trivić (Mladost T).

Mladost (T): Ađanski, Ciganović, Savin (Ikrašev), Gašić, Mrđan, Adamović, Berić, Kozomora, Jović, Srdanov (Komlenić), Trivić (Jelić).

Mladost (BP): Lenja, Ožvalt, Štefek, Šproh, Kobilarov, Gluvić (M. Adamek), Kanja, Celin (S. Adamek), Dokić (Poznanović), Jakuš, Škrbić.

OFK Vrbas – Polet 2:3 (1:2)

Strelci: Krajinović 2 (OFK Vrbas). Zlatković, Stanojković, Bogdanović (Polet).

OFK Vrbas: Jovičić, Avdalović, M. Šmit, Tešanović, Jovanović, Krajinović, Simić, Bogavac, A. Šmit, Fejsa (Zorić), Kulić.

Polet: Ivanović, Milunović, Malinović, Ristić, S. Stanković, Ž. Stanković, Zlatković, Stanojković, Bogdanović, Stojković (Spasić).

Bajša – Tisa 2:1 (2:1)

Strelci: Čagalj, Mihalec (Bajša). Živković (Tisa).

Bajša: Damjanović, Manojlović, Tresiglavić, Boroš, Laćak, I. Kočiš, Čagalj (Pedić), Horvat (S. Kočiš), Krivokapić, Kotaraš, Mihalec.

Tisa: Tasić, Panić, Mandić, Šicar, Živković (Apro), Tatalović, Boroš, Đukanović, Tači (Vukić), Todorović, Sači.

Bačka – Mladost Apa 3:2 (3:2)

Strelci: Milovanović 2, Ignjatović (Bačka). Jović 2 (Mladost Apa).

Bačka: Stančić, Stanaćev, Nikšić, Ignjatović, Kovač, Momčilov, Šotra, Miličić, Milovanović (Došlov), Živina, Nedić (Petković).

Mladost Apa: Jeličić, Knežević, Petreš, Bursać, Jović, Pešić, Rapaić, Vujin, Đeri (Solać), Bačić, Mišković.

Tavankut – BSK 5:2 (2:2)

Strelci: N, Skenderović, Bedeković, Vizin, Šimić, Godar (Tavakut). Danojević, Agbaba (BSK).

Tavankut: Sabo, Kujundžić, Sloboda, Poljaković, Oblaković, I. Skenderović, Šimić, Vizin, Bedeković (Godar), N. Skenderović (Pejić), Plavšić.

BSK: Molnar, Trivunović, Savić, Vladetić, Milošević, Milanović, Agbaba, Peković, Živkucin, Sušić, Danojević.

Sloga – Radnički 3:1 (2:1)

Strelci: Vukas, Lučić (Sloga). Matijević (Radnički).

Sloga: Lebović, Štrbac, Vidović, Vukas (Purić), N. Milošević, Lučić (Jajić), Ninković, Konjović, Stojšić (Rajčanji), Vemić, Sazdanić.

Radnički: Marković, Grgić, Bubanja (Zorica), Vukadinović, Vuković, Veselinović, Matijević, Tevanović, Žeželj (Kolarić), Lakić, Erdei.

Crvenka – Tekstilac 5:1 (2:0)

Strelci: Šakić 2, Ivić, Kostić, Marić (Crvenka). Latinović (Tekstilac).

Crvenka: Drinčić, Kostić, Radmanović, Dragović (J. Subotić), Šakić (Petrić), M. Subotić, Kerekeš, Ivić, Vujović, Babić, Furtula (Marić).

Tekstilac: Ignjatović, Ilić, Gostović, Latinović, Vukobratović (Josović), Božičić (Milutinov), Dakić, Prelić, Milenković, Divjak, Stevanović.

Tabela: Radnički 1912 – 69, Sloga 57, Mladost Apa 46, Tisa 45, Bajša 42, Crvenka 36, OFK Vrbas 35, Radnički 33, Mladost (BP) 31, Tavankut 31, Bačka 30, Tekstilac 30, Mladost (T) 28, Polet 27, Budućnost 24, BSK 20.

Parovi narednog (27) kola: Crvenka – Mladost (T), Tekstilac – Sloga, Radnički – Tavankut, BSK – Bačka, Mladost Apa – Bajša, Tisa – Radnički 1912, Budućnost – OFK Vrbas, Polet – Mladost (BP). Sve utakmice se igraju za vikend, 18./19. maja i počinju od 16.30 časova.