„Debakl“ Radničkog u Novom Sadu

Omladinci fudbalskog kluba Radnički „deklasirani“ su na gostovanju u Novom Sadu od domaćeg Proletera sa 8:0. Gosti su utakmicu započeli sa deset igrača, pa domaćinu nije bilo teško da demonstrira „silu“ tokom prvog poluvremena. Novosađani su postigli čak šest golova tokom prvog dela. Mrežu Markovića načeo je Murseli već u 6. minutu. Kada je Kovanušić duplirao prednost tri minuta kasnije sve je već bilo rešeno. Do odlaska na odmor domaćin je još četiri puta pogađao. S obzirom da je Radnički drugi deo utakmice započeo sa dva igrača manje (na poluvremenu iz igre izašli Žeželj i Drača), katastrofa je bila na pomolu. Proleter je odmah na startu drugog dela zatresao mrežu gostiju iz Sombora. Vrlo brzo se „povredio“ i Kolarić, pa sudiji meča Dimitrijeviću nije preostalo ništa drugo nego da u 51. minutu prekinu utakmicu odnosno da odsvira kraj. Novim porazom, petim u nizu „somborci“ su zakucani za dno tabele i kako stvari stoje gotovo sigurno će se preseliti u niži rang takmičenja. Narednog vikenda Radnički dočekuje ekipu Željezničara iz Pančeva.

Proleter – Radnički 8:0 (6:0)

Strelci: Kovanušić, Ćuk, Kaplarski po 2, Murseli, Janković  (Proleter).

Proleter: Saiti, Petrović, Subašić, Kovanušić, Brkić, Ćuk, Kaplarski, Murseli, Pjošta, Janković, Zlatar.

Radnički: Marković, Vagić, Kolarić, Plavšić, Drača, Kovačić, Žeželj, Grgić, Vujović, Vukadinović, Dulić.