Ćovin najzaslužniji za pobedu Radničkog 1912

Odigrano je kompletno 21. kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Na osam utakmica viđeno je 27 golova. Strelci su najefikasniji bili na meču u Vrbasu, gde su domaći fudbaleri ubedljivo savladali Bačku iz Pačira sa 8:2. Somborski klubovi Radnički i Sloga poraženi su u Apatinu odnosno Karavukovu, dok je lider prvenstva, ekipa Radničkog 1912 bez većih problema savladala ekipu Bajše. Domaća ekipa je odlično odigrala prvo poluvreme. Prvu priliku na utakmici imao je Ćovin već u 2. minutu, ali je njegov šut završio preko gola. Sedam minuta kasnije isti igrač je odlično prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, „izlomio“ tri gostujuća igrača, zatim vratio povratnu za Kovačevića koji je slabo šutirao pored gola. Samo minut kasnije Slavuljica je odlično uposlio Ćovina, koji je odličnom fintom izbegao štopera gostiju, odlično šutirao po zemlji, ali je golman Damjanović još boljom paradom loptu izbio u korner. Igrao se 12. minut kada je Bošković na desnom boku odlično pronašao Kovačevića koji je odlično centrirao za Cvetkovića čiji je volej završio u spoljnom delu mreže. Sredinom prvog dela ponovo je odlični Ćovin prošao po levoj strani poslužio Đorovića loptom na „kreču“ koji je slabo šutirao po zemlji pored stative. Nezadrživi Ćovin je u 27. minutu odlično uposlio Boškovića na drugoj stativi nakon novog prodora kojem nije bilo teško da loptu smesti iza leđa golmana Damjanovića. Isti igrač se našao u prilici i krajem prvog poluvreme. Šćepanović je odlično centrirao sa desne strane, ali omaleni vezista slabo šutirao glavom. Domaći su smanjili gas u nastavku susreta, pa se igra uglavnom odvijala na sredini terena bez većih šansi na obe strane. Prvu priliku za domaćina u nastavku imao je Cvetković koji je šutirao sa 25 metara preko gola. Gosti su prvi put pripretili u 66. minutu meča preko kapitena Laćaka nakon kornera. Samo minut kasnije mladi Mančić je odlično šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila tik iznad prečke. U 70. minutu Milan Bogunović postavlja konačan rezultat meča. Kapiten domaćih je bio najprisebniji u šesnaestercu Bajše i nakon kornera i „karambola“ je loptu smestio u mrežu. Najlepša akcija na među viđena je u 81. minutu. Bošković je odlično uposlio Mančića na levom boku, koji je odlično u srcu kaznenog prostora pronašao beka Slavuljicu koji je strahovito šutirao, ali je lopta pogodila prečku, odbila se do Đorovića koji šutira sa 20-tak metara tik pored stative. Četiri minuta pre kraja meča u šansi je našao i rezervista Radev, ali je njegov pokušaj završio iznad prečke. Sve u svemu zaslužena pobeda domaćih koji nakon ovog kola imaju velikih deset bodova viška u odnosu na prvog pratioca iz Čonoplje.

Radnički 1912 – Bajša 2:0 (1:0)

Strelci: Bošković, Bogunović (Radnički 1912).

Žuti kartoni: /

Radnički 1912: Pavasović, Čordašić (Mančić), Slavuljica, Ćovin (Radev), Đorović, Šćepanović, Bošković, Cvetković, Kovačević (Sapozničenko), Goronjić, Bogunović.

Bajša: Damjanović, Manojlović, Kotaraš, Laćak, I. Kočiš (Drašković), Pedić, Horvat, Marjanović, S. Kočiš (Čegalj), Majkić, Mihalec.

Polet – Sloga 2:1 (0:0)

Strelci: Zec, Bogdanović (Polet). Vukas (Sloga).

Polet: Spasić, Aleksić, Anđelković (Husak), Veličković (Smiljković). S. Stanković, Ž. Stanković, Stošić, Zlatković, Zec (Jovčić), Bogdanović, Malinović.

Sloga: M. Milošević, Vuksa, N. Milošević, Rajčanji, Ninković, Mitrović, Konjović (Vemić), Stojšić (Aničić), Purić (Štrbac), Vidović, Sazdanić.

BSK- Mladost (T) 1:2 (0:1)

Strelci: Bojić (BSK). Jelić 2 (Mladost T).

Žuti kartoni: Peković, Sušić (BSK). Berić, Savin, Gašić (Mladost T).

Crveni kartoni: Ačanski (Mladost T).

BSK: Molnar, Stanić, Božić, Vladetić, Bojić, Medić (Krnjajić), Agbaba, Peković (Milanović), Živkucin, Sušić, Danojević.

Mladost (T): Ačanski, Ikrašev (Komlenić), Savin (Jorgić), Adamović, Mrđan, Berić, Gašić, Kozomora, Jović (Trivić), Srdanov, Jelić.

Mladost Apa – Radnički 3:0 (2:0)

Strelci: Pešić, Bačić, Knežević (Mladost Apa).

Žuti kartoni: K. Jovović, Pešić, Rodić (Mladost Apa). Dulić, Kolarić (Radnički).

Mladost Apa: Jeličić, K. Jovović, Bašarić, Bursać, A. Jovović, Mitrović, Pešić, Rapaić, Vujin, Bačić, Knežević.

Radnički: Zorić, Grgić, Dulić, Erdei, Plavšić, Vujović, Vuković, Žeželj, Resanović, Martinović, Veselinović.

OFK Vrbas – Bačka 8:2 (3:2)

Strelci: Krajinović 2, Bogosavac 2, Simić, Tešanović, Kulić, Marojević (OFK Vrbas). Gnjatović, Milovanović (Bačka).

OFK Vrbas: Latinović, Roganović, Avdalović, Tešanović, Jovanović, Krajinović (Duletić), Simić (Marojević), Jakić (Šmit), Zorić, Bogavac, Kulić.

Bačka: Stančić, Živina, Nikšić (Vujaklija), Kovač, Radulović, Momčilov (Došlov), Stanaćev, Gnjatović, Milovanović, Šaban, Miličić.

Tisa – Tekstilac 1:0 (1:0)

Strelci: Žmukić (Tisa).

Žuti kartoni: Stanišić, Mandić (Tisa).

Tisa: Tasić, Stanišić, Panić, Mandić (Šijačić), Žmukić, Živković, Tandari, Boršoš (Čabrilo), Đuranović, Tači (Nađ).

Tekstilac: Marković, Divjak (Đokić), Gostović, Ilić, Vukobratović, Josović, Božičić (Krstić), Dakić (Stevanović), Prelić, Milenković, Mitrović.

Budućnost – Crvenka 2:2 (0:1)

Strelci: Josimović, Dujaković (Budućnost). M. Subotić, Šakić (Crvenka).

Žuti kartoni: Vićentijević, Subašić (Budućnost). Ivić, Faćol, Šakić, J. Subotić (Crvenka).

Budućnost: Lugonja, Vićentijević, Radičić, Lovre, Šatora (Kopanja), Dujaković, Vulić, Jurčević (Vasić), Josimović, Subašić, Medić.

Crvenka: Drinčić, Radmanović, Šakić, M. Subotić, Faćol, Marić (Kerekeš), Ivić, Vujović, J. Subotić, Kostić, Furtula (Babić).

Mladost (BP) – Tavankut 0:1 (0:0)

Strelci: Vizin (Tavankut).

Žuti kartoni: Jakuš, Šproh (Mladost BP). Plavšić (Tavankut).

Mladost (BP): Lenja, Ožvalt, Štefak, Šproh, Beronja, Gluvić (Kobilarov), Kanja, Adamek, Severinji (Dokić), Jakuš, Celin (S. Adamek).

Tavankut: Sabo, Kujundžić, Sloboda, Poljaković, Oblaković, Bedaković (Vojnić), Simić, Vizin, Godar (Dopuđ), Skenderović, Plavšić.

Tabela: Radnički 1912 – 59, Sloga 49, Mladost Apa 39, Tisa 36, Bajša 35, OFK Vrbas 33, Crvenka 27, Radnički 27, Tavankut 25, Mladost (BP) 24, Bačka 23, Tekstilac 22, Mladost (T) 21, Polet 18, BSK 18, Budućnost 17.

Parovi narednog (22) kola: Mladost (T) – Radnički 1912, Bajša – OFK Vrbas, Bačka – Mladost (BP), Tavankut – Polet, Sloga – Budućnost, Crvenka – Tisa, Tekstilac – Mladost Apa, Radnički – BSK.