Jokić odličan, pobeđen Portland

Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images - preuzeto sa zvaničnog sajta nba.com

Denver – Portland 119:110 (Q1 – 22:29, Q2 – 34:21, Q3 – 28:37, Q4 – 35:23).

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su rano jutros ekipu Portlanda i učvrtili se na drugom mestu Zapadne konferencije. Gosti su bolje otvorili utakmicu, bili su odlični tokom čitave prve deonice meča, u kojoj su nekoliko puta imali i dvocifrenu prednost. Nagetsi su otvorili drugu deonicu sa pet vezanih poena Mareja, a potom i tri bacanja Milsapa. Sa dve vezane trojke, Bizli prvo poravnava rezultat, a Marej donosi prvo vođstvo u 15. minutu. U nastavku su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi ipak na odmor domaćin otišao sa prednošću od +6.  Treća deonica je pripala Portlandu. Iako je ekipa iz Kolorada sredinom treće deonice imala i +9, dolazi do pada u njihovoj igri i sledi preokret. Gosti serijom 9:23 prelaze u vođstvo i u poslednjih 12 minuta ulaze sa prednošću od tri poena. Poslednja deonica je u znaku Nikole Jokića. “Grumenje” je za svega četiri minute serijom 14:4 povelo sa +7, uz devet poena Nikole Jokića. Gosti su pokušali da se vrate u meč, prišli su u jednom momentu na minus 3, međutim nisu u tome uspeli pošto je Krejg sa sedam poena (jedna trojka) zapečatio njihovu sudbinu. Nikola Jokić je ponovo bio odličan. Jedna asistencija mu je falila do tripl – dabla, kao i u prethodnom duelu protiv Sparsa. Meč je završio sa 22 poena, 13 skokova, devet asistencija, dve ukradene lopte i blokadu. Prilog (You Tube). Najefikasniji u Denveru bio je Milsap sa 25 poena, odnosno Marej sa 23. Narednu utakmicu ekipa iz Kolorada igra u ponedeljak protiv istog protivnika, ali ovoga puta na gostovanju.