Radnički „demoliran“ u Subotici

Kadetska fudbalska selekcija Radničkog proteklog vikenda pretrpela je težak poraz na gostovanju u Subotici od domaćeg Spartaka. Domaći tim je tokom celog meča kontrolisao igru, imao posed lopte, što je rezultiralo velikim brojem prilika. Spartak je poveo u 16. minutu utakmice. Posle odličnog centaršuta sa desne strane i slave intervencije Drvara, Arsović glavom sa tri metra lobuje nesigurnog Lekovića. Samo četiri minuta kasnije identična situacija, ali je ovoga puta strelac bio Erdelj. Sedam minuta pre odlaska na odmor „somborac“ Nemanja Andrić je povisio na 3:0, da bi samo dva minuta kasnije Veljko Dimković, još jedan bivši igrač „crveno-belih“ iskoristio neopreznost gostujućih štopera, pobegao i povećao prednost Spartaka na 4:0. U nastavku susreta domaća ekipa je golovima Erdelja, Majkića, te het-trikom Hrstića potpuno dotukla ekipu iz Sombora. Prilog (You Tube).

Spartak ŽK – Radnički 9:0 (4:0)

Strelci: Hrstić 3, Erdelj 2, Arsović, Dimković, Majkić, Andrić.

Žuti kartoni: Radulaški (Spartak ŽK).

Spartak ŽK: Dulić (Marković), Rac, Miodragović, Vrbljanac (Dušanić), Đekić, Arsović, Žurkić (Majkić), Bogojević (Radulaški), Andrić (Hrstić), Dimković, Erdelj.

Radnički: Leković (Štork), Tevanović (Bureš), Ralević, Lisica, Kolarić, Plavšić (Mijović), Drvar (Vojvodić), Lazić, Vemić, Vidaković, Buišić (Krizmanić).

Nakon novog neuspeha u prolećnom delu prvenstva, Radnički je „pao“ ispod crte odnosno nalazi se u zoni ispadanja. Trenutno zauzimaju 14. poziciju na tabeli sa isto toliko bodova. Narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Proletera 2006.

Ništa bolje nije prošla ni najmlađa takmičarska selekcija Radničkog koja je u prvom prolećnom kolu gostovala u Bačkoj Topoli. Ekipa TSC-a je meč rešila već nakon prvih 45 minuta igre, pošto je golovima Marića, Petrića i Rakića stekla nedostižnu prednost. Nadu „somborcima“ je vratio Simin koji je smanjio prednost u 54. minutu susreta. Domaćin je do kraja utakmice postigao još četiri pogotka, dok je utešni gol za goste postigao Lakić.

TSC – Radnički 7:2 (3:0)

Strelci: Petrić 3, Marić, Rakić, Svilar, Mijailović (TSC). Simin, Lakić (Radnički).

Žuti kartoni: Dugandžija, Ileš (TSC). Drobina, Lakić (Radnički).

TSC: Bošnjak, Dugandžija, Simović, Halas (Jovanović), Bošnjak, Nađpal (Krunić), Marić (Holo Nađ), Svilar, Petrić (Ileš), Rakić (Mijailović), Kokljevci.

Radnički: Bujzaš, Krivokuća (Sretić), Kusonić (Janjatović), Drobina, Ignjatović (Borota), Japundžić, Lakić, Šević, Kovačević (Mijić), Đurđev, Simin (Vukadinović).

Pioniri Radničkog nakon desetog kola i dalje zauzimaju treću poziciji na tabeli sa 18 bodova, iza vodećeg Spartaka i CFK-a. Narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Bečeja 1918.