Pobeda Denvera u derbiju

Nikola Jokić Getty Images Matthew Stockman preuzeto sa sajta Sportklub SK

Denver – Oklahoma 121:112 (Q1 – 29:26, Q2 – 35:25, Q3 – 27:27, Q4 – 30:34).

Košarkaši Denvera savladali su Oklahomu u derbiju Zapadne konferencije. Nakon početkog vođstva gostiju, domaća ekipa je preuzela inicijativu, uspostavila je kontrolu na terenu, te je sigurnom igrom uspešno privela kraju prvu deonicu meča. Oklahola je povela početkom druge četvrtine, međutim usledila je serija od 8:0 za preokret i vođstvo „Grumenja“ od +6. Domaći su do odlaska na odmor još više pojačali ritam, te je na poluvremenu razlika iznosila „pristojnih“ +13. Tokom prve deonica drugog poluvremena Denver je uspešno održavao stečenu razliku, a u pojedinim momentima ona je i rasla. Ipak, poslednjih 12 minut donelo je dramu. Ekipa Oklahome je prvo serijom 7:0 smanjila razliku, da bi potom serijom 10:0 sredinom poslednje deonice i povela sa 97:100. Usledio je odgovor Jokića i njegove družine koji su serijom 8:1 preokrenuli rezultat u svoju korist  105:101. Poslednja tri minuta meča pripala su Nikoli Jokiću koji je sa devet poena (sedam sa linije slobodnih bacanja) vukao svoju ekipu i sigurno je doveo do nove, pete uzastopne pobede. Nikola Jokić fenomenalan, jedan skok mu je falio do novog tripl-dabla. Meč je završio sa 36 postignutih poena, devet skokova i 10 asistencija. Prilog (You Tube). Pored Jokića u domaćoj ekipi istakli su se Barton sa 23 poena, Mari sa 20, Pol Milsap sa 12 i Tomas sa 11 poena. Ekipa iz Kolorada se nalazi na drugoj poziciji Zapadne konfrencije sa skorom 42/18, a naredni susret igraju u petak protiv Jute.

Nikola Jokić Getty Images/Matthew Stockman – preuzeto sa sajta Sportklub (SK)