Jubilarni tripl – dabl u senci poraza

Bruklin – Denver 135:130 (Q1 – 30:35, Q2 – 42:25, Q3 -36:27, Q4 – 27:43).

Košarkaši Denvera pretrpeli su drugi vezani poraz. Nakon poraza od Detroita, rano jutros poraženi su i od Bruklina. Ekipa iz Kolorada je bolje otvorila meč i vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost koju ipak nisu uspeli da zadrže do kraja prve deonice. Bruklin je drugu četvrtinu otvorio serijom 8:0 čime je preuzeo vođstvo, a do odlaska na odmor imali su 12 poena „viška“.  I nastavku domaćin bolji, iz minut u minut je povećao prednost, koja je u jednom momentu iznosila +21. Tokom poslednje deonice meča Denver bolji, međutim to im nije pomoglo da preokrenu rezultat. Nikola Jokić stigao je do svog desetog tripl-dabla u ovoj sezoni. Postigao je postigao 25 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Imao je i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Prilog (You Tube). Denver trenutno ima skor od 37/17, drži drugu poziciju Zapadne konferencije, a za dva dana im predstoji gostovanje u Filadelfiji.