Od očaja do pobede

Memfis – Denver 92:95 (Q1 – 30:16, Q2 – 30:25, Q3 – 17:19, Q4 – 15:35).

Domaći košarkaši odlično su otvorili utakmicu i već u četvrtom minutu stižu do dvocifrene prednosti (16:2).  Stečenu prednost su uspešno održali do kraja prve deonice, pre svega odlično raspoloženom Marku Gasolu koji je postigao 14 poena. U istom ritmu su nastavili i tokom druge četvrtine, a do odlaska na odmor stekli su velikih + 19 (60:41). Ono što je posebno interesantno da je tokom prvog poluvremena srpski centar Nikola Jokić promašivao svoje šuteve (postigao svega pet poena). Najveću prednost domaći su imali u 30. minutu kada je na semaforu rezultat glasio 70:45. Kada su svi u publici očekivali potpuni „debakl“ druge ekipe Zapadne konferencije, dolazi do potpunog preokreta i furiozne završnice ekipe iz Kolorada. U poslednjoj deonici meča kod gostiju se istakao Bizli koji je postigao 13 poena, te Barton sa 10 poena (dve trojke). Domaći su minut pre kraja imali + 4 (89:85), međutim to im nije bilo dovoljno. Gosti su trojkom Bartona, te poenima Jokića i Harisa sa linije slobodnih bacanja preokrenuli i potvrdili pobedu. Nikola Jokić postigao je 24 poena. Prilog (You Tube). Naredni susret Denver igra u četvrtak kada gostuje u Nju Orleansu.

Nikola Jokić GettyImages/Matthew Stockman – preuzeto sa sajta Sportklub (SK).