Jokić brojao do 40

Denver – Portland 116:113 (Q1 – 34:32, Q2 – 24:28, Q3 – 35:28, Q4 – 23:25).

Fantastično veče Nikole Jokića. Postigao je 40 poena u pobedi svoje ekipe protiv Portlanda. Gosti su vodili tokom većeg dela prve četvrtine, imali su prednost i od devet poena. Prvo vođstvo domaći su imali u 11. minutu, trojkom Nikole Jokića. Tokom druge deonice rezultatska klackalica, ekipe su se smenjivale u vođstvu, Denver je imao +6, a gosti najviše +4. Ipak na odmor su gosti otišli sa prednošću 58:60. Neizvesnost je nastavljena i tokom trećeg dela. Gosti vode, domaći stižu. U 33. minutu Denver je poveo, a prednost im donosi Jokić sa četiri vezana poena (82:78). Kada je Barton pogodio trojku za dvocifrenu prednost u poslednjem minutu treće četvrtine, činilo se da su domaći konačno prelomili meč. Međutim, sa tim se nisu složili gosti, koji uzvraćaju mini serijom 5:0. U poslednjih 12 minuta Portland ulazi novom serijom 6:0 za vođstvo 93:94. Do kraja susreta se igralo koš za koš, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Sama završnica dramatična. Ekipa Portlanda na 27 sekundi pre kraja trojkom prilaze na koš zaostatka, međutim pobedu „Grumenja“ potvrđuje Marej sa linije penala za konačnih 116:113. Nikola Jokić fantastičan. Postigao je 40 poena, deset skokova i osam asistencija. Prilog (You Tube). Ispratio ga je Marej sa 24 postignuta poena. Nagetsi su i dalje prvi na Zapadu sa skorom 29/13. Za dva dana igraju novi derbi, a ovoga puta na domaćem terenu dočekuju drugu ekipu Zapadne konferencije Goldej Stejt Vorijorse.