Najavljen osmi Kup nacija

Naredne nedelje naš grad će drugu godinu za redom biti domaćin Kupa nacija u boksu za žene. Takmičenje počinje u ponedeljak, 14. januara i traje do subote, 20. januara, kada su na programu finalne borbe. Svi mečevi će biti organizovani u velikoj sali Gradske hale Mostonga. Više informacija o ovogodišnjem takmičenju saznali smo danas na konferenciji za štampu povodom održavanja ovog takmičenja. Medijima su se obratili gradska većnica za sport i omladinu –  Antonija Nađ Kosanović, predsednik Sportskog saveza grada Sombora – Milan Stakić, predstavnik Bokserskog saveza Srbije – Jovica Panić, te predstavnik Bokserskog kluba Sombor – Stojan Knežević. Gradska većnica je izrazila zadovoljstvo što se u Somboru drugu godinu za redom održava Kup nacija u boksu za žene, gde se očekuje učešće preko 200 takmičara iz 23 zemlje sveta. Antonija Nađ Kosanović je istakla da ovaj turnir ima izuzetno veliki promotivni karakter za naš grad, te da je sigurna da će po svom kvalitetu ovaj Kup potvrditi sva očekivanja. Ovo će biti prilika da se naše takmičarke bore protiv najboljih na svetu, dok će oni koji budu posmatrati biti u prilici da vide neke nove poteze, nauče neke nove stvari – kazala je većnica, koja je na kraju izlaganja iskoristila priliku da pozove sve naše sugrađane do dođu u gradsku halu  od 16. do 20. januara i budu deo ove manifestacije. Predsednik Sportskog saveza grada Sombora, Milan Stakić se u svom izlaganju zahvalio predstavnicima Bokserskog kluba Sombor i Bokserskog saveza Srbije što su odlučili da jedno ovako eminentno takmičenje ponovo bude organizovano u našem gradu. Stakić je pozvao sve građane grada Sombora i naseljenih mesta da u što većem broju posete ovu manifestaciju. Jovica Panić se zahvalio BK Somboru i Sportskom savezu što su prepoznali značaj ove manifestacije i prihvatili domaćinstvo drugu godinu za redom. Ovaj prestižni turnir je među tri najjača turnira na svetu. Kako je istakao Panić, dolaze nam takmičarke sa tri kontinenta u četiri uzrasne kategorije. Najjača uzrasna kategorija je kod seniorki i tu je prijavljeno preko 100 takmičarki. Kod mladih uzrasta 17/18  godina prijavljeno 56 takmičarki, juniorki (15/16 godina) – 33 takmičarke, a kod školarki – 15 takmičarki. Panić je istakao i da će naša reprezentacija brojati oko 20 takmičarki. Naše devojke imaju zapažene rezultate u mlađim kategorijama (imamo viceprvakinju Evrope, imamo bronzanu sa EP za školarke) – kazao je predstavnik BSS. “Nadamo se da će se naredne godine preko ovog turnir sticati norma za Olimpijske igre” – rekao je Jovica Panić. Pored naše reprezentacije najbrojnije su reprezetacije Kazahstana i Rusije, dve velesile u boksu, a tu su i Kina i Francuska,koje su u vrhu svetskog boksa. Kup nacija je turnir koji je jači i od samog EP i još jednom pozivam sve ljubitelje bokserskog sporta da dođu Gradsku halu Mostonga i isprate sve borbe – zaključio je Panić. Stojan Knežević se zahvalio medijima što su došli na konferenciju povodom predstojećeg Kupa nacija. Za mene je ovo velika čast što nam je opet ukazana čast da ponovo budemo domaćini ovog turnira. Nadam se da ćemo se opet pokazati kao dobri domaćini i da ćemo našim gostima prezentovati najbolje kvalitete našeg grada. Želim da se zahvalim na podršci predstavnicima našeg grada na čelu sa gradonačelnicom Dušankom Golubović koji su imali razumevanja za ovaj turnir. Knežević je na kraju pozvao sve naše sugrađane da dođu na svečano otvaranje osmog Kupa nacija, koje će se održati 16. januara u 17.30 časova u GH Mostonga. Takmičenje organizuje Bokserski savez Srbije uz tehničku podršku bokserskog kluba Sombor.