Novi tripl-dabl Nikole Jokića

Majami – Denver 99:103 (Q1 – 18:24, Q2 – 34:25, Q3 – 24:27, Q4 – 23:27).

Košarkaši Denvera trijumfalno se vraćaju sa gostovanja u Majamiju. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra oba tima. Gostima je pripala prva, a domaćinu druga deonica meča, s tim da je Majami na odmor otišao sa tri poena viška. Nastavak je pripao Nagetskima koji su obe četvrtine rešili u svoju korist. U poslednjih 12 minuta viđeno je dosta neizvesnosti i preokreta. Iako su košarkaši iz Kolorada u 41. minutu susreta prednost od šest poena (81:87), usledio je pad u njihovoj igri.  Domaći igrači su za samo dva minuta, serijom 12:0 preokrenuli rezultat za vođstvo od 93:87. Gosti se nisu predali, te su predvođeni Nikolom Jokićem napravili novi preokret i serijom 6:16, stigli do nove pobede. Nikola Jokić je susret  završio sa četvrtim tripl-dabl učinkom u sezoni, sa 29 poena, 11 skokova, 10 asistencija. Prilog (You Tube). Ovo je inače 20 tripl – dabl našeg košarkaša u karijeri, a ovome treba dodati i da Nikola ove sezone prosečno postiže 18.9 poena, uz 10.1 skok i 7.4 asistencije po utakmici. “Grumenje” sa skorom 27/12 zauzima prvo mesto Zapadne konferencije. Narednu utakmicu Nagetsi igraju u petak kada na svom parketu dočekuju Kliperse.

Marej i Nikola Jokić – slika preuzeta sa zvaničnog sajta NBA lige (nba.com).