Nikola Jokić postigao četvrtinu poena za svoj tim

Denver – Dalas 126:118 (Q1 – 34:33, Q2 – 40:36, Q3 – 31:26, Q 4 – 21:23).

Košarkaši Denvera rano jutros su savladali ekipu Dalasa. Gosti su bili bolji tokom većeg dela prve deonice. Imali su konstantnu prednost od pet do sedam koševa razlike, međutim, „Grumenje“ je ipak prvi deo nakon preokreta i završnom serijom 8:2 rešilo u svoju korist. Izjednačena igra viđena je i u drugoj četvrtini. Domaći su vodili veće deo, „tekšašani“ su se vraćali, ali ipak, ekipa iz Kolorada odlazi na odmor sa viškom od pet koševa. U nastavku su obe ekipe nastavile sa dobrom igrom, a gosti iz Dalasa u 33. minutu stižu do vođstva (91:95). Tada dolazi do novog preokreta, jer su košarkaši Denvera furioznom serijom 14:0, treću deonicu završili vođstvom 105:95. Ovo je bio i ključni momenat meča, pošto gosti do kraja susreta nisu uspeli ozbiljnije da ugroze domaće košarkaše, koji su na kraju zasluženo slavili. Ekipa iz Kolorada je i dalje prva ekipa Zapadne konferencije, a naredni susret igraju u subotu kada gostuju L.A. Klipersima. Nikola Jokić je ponovo bio ključni igrač svoje ekipe. Postigao je 32 poena, a imamo je i 16 skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Prilog (You Tube). Ispratili su ga Marej sa 22 poena, te Moris i Lajls sa po 16.

slika: Nikola Jokić-Matthew Stockman GettyImages Sport-preuzeto sa sajta Sportklub (SK).