Nikola Jokić srušio Toronto

Denver – Toronto 95:86 (Q1 – 23:23, Q2 – 16:24, Q3 – 29:25, Q4 – 27:14).

Rano jutros odigran je derbi NBA lige, između Denvera i Toronta. Viđena je zanimljiva utakmica, puna preokreta. Tokom prve četvrtine izjednačena igra obe ekipe. Denver je krajem prve deonice stekao prednost od pet poena (23:18), ali su gosti uzvratili serijom 5:0 i trojkom poravnali rezultat. U nastavku meča, serija se nastavlja, a Toronto otvara drugu deonicu serijom 7:0 za vođstvo od 23:30. Domaćin je uzvratio serijom 10:0 za prelazak u vođstvo 33:30. Jokić sa četiri vezana poena u 21. minutu donosi svom timu vođstvo od 39:36. Ipak, ekipa iz Toronta završava drugu četvrtinu furioznom serijom 11:0, što im je na kraju poluvremena donelo prednost od +8. Serija gostiju (5:0) se nastavila i u nastavku drugog poluvremena što im donosi prednost od +13. Prednost su održavali do 33. minuta kada domaćin uzvraća. Jokić i družina se do kraja treće četvrtine sa dve serije, prvo 5:0, a potom i 6:0 vraćaju u meč. Prelomni momenat meča desio se početkom poslednje deonice kada je Denver novom serijom od 12:0 preokrenuo rezultat i prešao u vođstvo (80:72). Do kraja susreta Toronto nije uspeo da se oporavi, pa je na kraju sasvim zasluženo domaći tim zabeležio novu pobedu. Nikola Jokić ostvario je novi dabl – dabl. Meč je završio sa 26 poena, devet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu Denver igra u sredu protiv Dalasa.

Slika: Nikola Jokić – Harry Aaron – Getty/Images preuzeto sa sajta Sportklub (SK).