Rvači Radničkog poraženi, Soko izborili opstanak, pioniri odlični u Aleksandrovu

U subotu, 24. novembra, održano je drugo kolo Super lige Srbije. Rvački klub „Radnički“ je nastupio u tri meča, i sva tri je izgubio. U prvom meču, slavio je beogradski “Partizan” rezultatom 7:1 (bod za “Radnički” doneo je Milan Marić). Poraz je pretrpljen i od “Novog Sada” sa 6:2 (po bod za “Radnički” osvojili su Milan Marić i Nikola Jerković). U trećem meču bolji su i predstavnici “Proletera” iz Zrenjanina sa 7:1 (bod za “Radnički” doneo je Milan Marić). Drugi naš predstavnik u najelitnijem rvačkom takmičenju, RK Soko je uspešno završio ovogodišnje ekipno prvenstvo države u rvanju grčko – rimskim stilom, jer će se i naredne godine takmičiti u društvu superligaša. “Znali smo od početka da nam neće biti lako, jer imamo mladu ekipu. Ali, sada verujemo da će ovo iskustvo biti od velikog značaja kad sledeće godine izađemo na megdan najboljima” – navodi se u saopštenju rvačkog kluba Soko. U završnici ovogodišnjeg šampionata nastupiće Partizan, Radnički (BG), Proleter, Spartak. Novi prvak države biće poznat u subotu, 1. decembra u večernjim satima.

Takođe, treba napomenuti da su se pioniri oba kluba takmičili na turniru u Aleksandrovu (Subotica). Pioniri Radničkog, Mladen Batalo (do 37 kg), Srđan Todorović (do 43 kg) i Milan Čeprnja (do 64 kg) osvojili su srebrne medalje. Bronzanu medalju do 54 kg osvojio je Nemanja Jančić, dok je u istoj kategoriji Nikola Gunj osvojio peto mesto. Ekipno mladi rvači “Radničkog” su osvojili treće mesto. Rvači Sokola su takođe osvojili četiri odličja. Stefan Grba bio je drugi, dok su bronzane medalje osvojili Nikola Obradović, David Budimčević i Stefan Radu.