Pobeda Somborelektra, porazi Dalmatinca i Ravangrada

Rukometaši Somborelektra svoju utakmicu 11.kola Druge rukometne lige Srbije – grupa Sever igrali su proteklog vikenda u Riđici, gde su dočekali ekipu Naftagasa iz Elemira. Domaći su meč prelomili sredinom prvog poluvremena kada su serijom 6:0 poveli sa 12:6, da bi do odlaska na odmor ta prednost porasla i na +8. Na samom početku drugog dela sledi nova ubitačna serija 5:0 što je dokusurilo goste iz Elemira. Najbolji pojedinac susreta bio je Strahinja Ivančević koji je postigao 12 pogodaka, a ispratili su ga Kolarić i Oros sa po 5 golova.

Somborelektro – Naftagas 37:23 (20:12)

Sedmerci: 1/1 – Somborelektro. 3/4 – Naftagas.

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 5, Ivančević 12, Gajin, Pejinović 1, Jović 3, S. Miskin 2, Ž. Miskin 3, Jokić 1, Oros 5, Kuprešanin, Kuzeljević 4, Krbavac, Svilar 1, Vojvodić, Zeljko.

Nakon ovog susreta sastali su se Dalmatinac i Potisje Pleteks. Gosti su odmah na startu napravili seriju 7:0 što se ispostavilo kao presudni momenta utakmice. Domaći rukometaši do kraja susreta nisu uspeli ozbiljnije da ugroze goste iz Ade.

Dalmatinac – Potisje 20:29 (8:15)

Sedmerci: 0/1- Dalmatinac. 3/6 Naftagas.

Dalmatinac: Vojvodić 5, Komazec 3, Šveljo, Macura 4, Graovac 2, Milisavljević, Šuša, Gardijan, Marinković, Zec, Končarević, Vulinović 3, Vučković 3.

Ništa bolje nisu prošle ni rukometašice Ravangrada koje su gostovale u Bajmoku ekipi Radničkog. Domaće rukometaše su za svega pet minuta sredinom prvog dela meča serijom 7:0 prelomile meč, a do kraja susreta su rutinskog igrom prednost uvećavale.

Radnički – Ravangrad 41:28 (21:10)

Sedmerci: 4/7 – Radnički. 2/6 – Ravangrad.

Ravangrad: Benjak 5, Berak 2, Horvat, Orlić 2, Nimak 1, Vezmar 5, Lukić 1, Beljanski 4, Manojlović, Lončar 6, Makra 2, N. Dokmanov, V. Dokmanov, Basta.

Narednog vikenda ekipa Ravandraga gostuje u Mokrinu, Somborelektro putuje u Alibunar na megdan Budućnosti, dok se Dalmatinac sastaje sa Sentom.