Maksimalni učinak somborskih klubova

Odigrano je 12. kolo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Sve tri somborske ekipe zabeležile su pobede. Nakon trijumfa nad trećeligašem, ekipom Hajduka 1912 i plasmana u polufinale Kupu PFS-a, lider prvenstva Radnički 1912 je na Gradskom stadionu u Somboru u derbiju kola ugostio ekipu Tise. Domaći tim je ponovio odličnu igru i više nego zasluženo slavio nad gositma iz Adorjana. Domaćin je pripretio već u trećem minutu, preko Antunića. Isti igrač je samo dva minuta kasnije nakon odličnog prodora, još bolje uposlio Đorovića koji slabo šutira sa pet metara, a golman odličnom intervencijom spašava svoju mrežu. U 7. minutu Kobiljski je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Tasić je loptu izbacio u korner. Deset minuta kasnije domaćin je poveo. Antunić je odlično prodro po levom boku, lepo centrirao, a domaća „devetka“, Marko Matijaević, najbolji strelac VFL – Sever lige je rutinski loptu sproveo u mrežu za vođstvo domaće ekipe. U 22. minutu novo uzbuđenje pred golom gostiju. Bošković je odlično centrirao sa leve strane na loptu je natrčao Kobiljski, šutirao, ali je njegov pokušaj intervencijom Mandića završio u korneru. Nakon izvođenja istog, štoper domaćih Goronjić je bio najviši u skoku, odlično je šutirao, ali lopta pogađa prečku. Do kraja poluvreme ekipa Radničkog 1912 je propustila još tri prilike, ali su pokušaji Antunića, Radmanovića i Goronjića otišle u nepovrat. U nastavku susreta domaćin ne posustaje. Drugo poluvreme je otvorio Radmanović sa dva šuta. U petom minuta nastavka Antunić je odlično pobegao svom čuvaru, utrčao u kazneni prostor, šutirao po zemlji, ali je Tasić „ukrotio“ njegov pokušaj. Samo minut kasnije, Tasić brani i Đorovićev šut sa 17 metara. Gosti su jedinu priliku imali u 56. minutu, ali je pokušaj Tačija iz daljine završio preko gola. Domaćin je uzvratio preko Matijaševića, Goronjića i Radmanovića, ali bez uspeha. Ipak, vođstvo domaćih je duplirao Kobiljski petnaest minuta pre kraja meča. Nakon centaršuta Boškovića i intervencije gostujućih štopera lopta dolazi do Kobiljskog koji odlično šutira sa nekih 20-tak metara, a lopta završava u „rašljama“. Golman Tasić je paradom samo ulepšao pogodak. Igrao se 75. minut. Gosti smanjuju rezultat samo tri minuta kasnije. Odbrana Radničkog 1912 je nakon prekida zaboravila štopera gostiju Đuranovića koji je sa svega par metara sam i neometan loptu smestio u mrežu. U 80. minutu novo uzbuđenje. Kobiljski je povučen sa leđa u kaznenom prostoru gostiju, ali pištaljka sudije Rakića se nije oglasila. Do kraja susreta domaći su golovima rezervista Nemanje Ostojića i Dušana Mitrovića na kraju zasluženo slavili sa 4:1. Narednog vikenda Radnički 1912 igra novi derbi, ovoga puta protiv ekipa Mladosti iz Apatina. Čonopljanska Sloga je za svega četiri minuta prelomila meč i rutinski savladala Tekstilac golovima Purića i Jajića, dok je Radnički slavio u Tavankutu nakon preokreta sa 2:3, a strelac sva tri pogotka za goste bio je iskusni Resanović.

Radnički 1912 – Tisa 4:1 (1:0)

Strelci: Matijašević, Kobiljski, Ostojić, Mitrović (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Mandić, Šicar, Čabrilo (Tisa).

Crveni karton: Tači (Tisa).

Radnički 1912: Pavasović, Baljak, Kobiljski, Matijašević, Radmanović, Đorović, Šćepanović (Ostojić), Bošković,  Goronjić, Bortnik, Antunić (Mitrović).

Tisa: Tasić, Panić, Apro (Arežina), Mandić, Šicar, Tači, Živković, Boršoš (Čanadi), Čabrilo, Đuranović, Šijačić.

Sloga – Tekstilac 2:0 (0:0)

Strelci: Purić, Jajić (Sloga).

Žuti kartoni: /

Sloga: M. Milošević, Štrbac, Kemenj, N. Milošević (Vidović), Vukas, Vladetić, Hoscieslavski, Ninković, Konjović, Lučić (Jajić), Purić.

Tekstilac: M. Spasić, Čuturilo, I. Spasić, Ignjatović, Ilić, Milenković, Milutinov, Mitrović, Radojičić (Krstić), Stevanović, Đokić.