Rukometni derbi pripao Somboru

U nedelju je u Gradskoj hali Mostonga u derbiju 6. kola Treće lige Sever odigran derbi u kojem su se sastali Sombor i Graničar iz Gakova. Bolja je bila ekipa Sombora koja je zasluženo slavila sa 36:33 (20:19). Gosti su bolje startovali, poveli su sa 1:5, što je bio okidač za domaću ekipu koji su izjednačenja stigli sredinom prvog dela, a prvo osetnije vođstvo su stekli pet minuta pre odlaska na odmor, kada su poveli sa 18:15. Ipak na odmor su otišli sa golom prednosti. Gosti su bolje krenuli drugi deo meča, brzo su preokrenuli i poveli sa dva razlike. Domaći su promenili taktiku u napadu i za par minuta su serijom 7:1 preokrenuli i poveli sa 28:24. Do kraja meča domaći su rutinskom igrom sačavali i uknjižili novu pobedu. U domaćoj ekipi najefikasniji su bili Andrić sa 10 odnosno Neškovski sa 9 pogodaka.

Sombor – Graničar 36:33 (20:19)

Sombor: Jelić 2, Cvetković 4, Kovač, Neškovski 9, Jakob 4, Manojlović 1, Blagojević, Šuša, Radosavljević 2, Andrić 10, Kokrehelj, Stričević, Radaković 4, Aćić.

Graničar: Stokuća, N. Kojić 8, L. Kojić 10, M. Marković 4, Drča 4, M. Despot 2, S. Marković, Milić, Garajski 5.

U narednom kolu Sombor dočekuje Obilić, dok Graničar gostuje u Sivcu. Tabela….