Poraz odbojkašica Volejstarsa na startu prvenstva

U subotu je startovalo odbojkaško prvenstvo Druge lige Srbije – grupa Sever. Odbojkašice Volejstarsa započele su takmičenje na domaćem terenu protiv ekipe Mladosti iz Nove Pazove, ali na nažalost malobrojne somborske publike su poražene maksimalnim rezultatom.

Volejstars – ŽOK Mladost NP 0:3 (24:26, 21:25, 10:25)

Volejstars: Grozdić, Kukulj, Dizdar, Radaković, Ninković, Milošević, Nešić, A. Bobić, Ilić, Bobić, Pejić, Macanović.

Mladost (NP): Despot, Grbić, Novaković, Savić, Obrenović, Miletić, Brković, Kepić, Šarac, Komazec, Eraković.

U prvom setu viđena je izjednačena igra oba tima, koje su se smenjivale u vođstvu. Ipak, gostujuće odbojkašice su zahvaljujući dobrom bloku uspele u finišu seta da povedu sa četiri razlike. Nakon tajm auta, domaća ekipa je u samom finišu uspela da izjednači na 24:24, međutim, gošće zahvaljujući boljoj koncentraciji, set dobijaju rezultatskom razlikom. Gubitak prvog seta je poljuljao samopozdanje igračica Volejstarsa koje do kraja meča nisu uspela ozbiljnije da ugroze protivnika, koji sasvim zasluženo odlazi iz Sombora sa celim bodovnim “plenom”. Naredne nedelje, ekipa Volejstarsa u meču drugog kola dočekuje ekipu Partizana iz Sremskih Karlovaca.