Strelci raspoloženi, nova pobeda lidera

U uvodnim mečevima Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever, strelci su bili raspoloženi, pa je na tri subotnja meča viđeno ukupno 16 golova. Domaće ekipe su bile uspešnije te zabeležile pobede. U derbiju začelja, ekipa Vrbasa zabeležila je prvu pobedu ove sezone, dok je ekipa Tavankuta zabeležila peti poraz, te je i dalje jedina ekipa bez bodova u ovom rangu takmičenja.

Vrbas – Tavankut 3:1 (2:0)

Strelci: Avdalović, Bogavac, Krnjajić (Vrbas). Francišković (Tavankut).

Vrbas: Drinčić, Roganović, Jakić, Avdalović (Krnjajić), Šmit, Tešanović, Vujošević (Pavićević), Marojević, Bogavac (Pavlović), Kojičić, Vasiljević.

Tavankut: Horvacki, Kujundžić (Francišković), Sloboda, Temunović, Poljaković, I. Skenderović, Ivanišević (Vojnić Hajduk), Vizin, Rajić (Šimić), N. Skenderović, Godar.

U Karavukovu je viđena zanimljiva utakmica, puna preokreta. Gosti su poveli na samom startu meča. Igrao je 4. minut, kada je Manojlović doveo goste u vođstvo, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku meča, domaćin pravi preokret za svega tri minuta. Jovović je poravnao rezultat u 55. minutu, dok je Stanković doneo vođstvo u 58. minutu susreta. Izjednačenje gostima je doneo Kovačević sedam minuta kasnije. Ipak, pet minuta pre kraja meča, „rezervista“ Divjak postiže pogodak za „Poletovce“ za konačnih 3:2. Ovo je prva pobeda ekipe Poleta u sezoni, a treći poraz Crvenke u pet odigranih kola. Treba napomenuti i da su gosti meč završili sa deset igrača, pošto je iz igre isključen Manojlović.

Polet – Crvenka 3:2 (0:1)

Strelci: Jovović, Ž. Stanković, Divjak (Polet). Manojlović, Kovačević (Crvenka).

Crveni karton: Manojlović (Crvenka).

Polet: Ivanović, Milunović, Stanojković (Divjak), Doroslovac (Aleksić),  Stanković, Ž. Stanković, Anđelković, Cvetković, Jovović, Zlatković, Stošić (Bogdanović.

Crvenka: Gostović, Ivić, Kovačević, Bulatović, Radmanović, Vujović, M. Subotić, Šakić, Manojlović, Bošković (J. Subotić), Faćol (Kulić).

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Apatinu, gde je viđena prava goleada i sedam postignutih golova. Gosti su poveli već u 6. minutu, strelac Agbaba. Domaći fudbaleri prave preokret sredinom prvog dela susreta, i golovima Rapajića (19.), Rašete (29.) i Miškovića (36.) preokreću rezultat. Gosti su do odlaska na odmor uspeli ublažiti rezultat preko Danojevića. Na samom početku drugog dela, Agbaba je doneo izjednačenje gostima iz Bačkog Brestovca. Ipak, u 68. minutu domaća ekipa stiže do novog vođstva, preko Miškovića, koji postiže svoj drugi pogodak na meču, čime je i postavljen konačan rezultat meča.

OFK Mladost (A) – BSK 4:3 (3:2)

Strelci: Mišković 2, Rapajić, Rašeta (KU) (OFK Mladost). Agbaba 2, Danojević (BSK).

OFK Mladost: Rašeta, Milešević (Knežević), Petreš, Kuntić (Mandić), Gligorijević, Milanović, Faber, Rapajić, Biljkan (Basarić), Vujinović, Mišković.

BSK: Marinković, Trifunović (Veljković), Jovanović, Antičević, Đorđić, Divjak, Agbaba, Timar, Bačić (Stanić), Savić, Danojević (Kulić).

U nedelju su odigrani preostali mečevi petog kola, viđeno je ukupno 11 golovaNa Gradskom stadionu u Somboru gledaoci su imali priliku da odgledaju pravu prvenstvenu utakmicu. Domaćin je napadao, dok su se gosti skoncetrisali na odbranu gola i kontra napad. Prvu priliku na utakmici imao je Kobiljski u 10. minutu susreta. Vujičić je odlično izveo korner, a Kobiljski glavom šutirao za malo preko gola. Tri minuta kasnije Radmanović je zagrejao ruke gostujućeg golmana Marovića odličanim šutem sa ivice kaznenog prostora. Par minuta kasnije u šansi se našao i Sazdanić, ali je njegom šut za malo završio tik uz stativu. Sredinom prvom dela šut je oprobao i Vujičić, ali je bio neprecizan. Gosti su u 34. minutu izveli školski kontranapad, Miličić je odlično prošao po desnoj strani, uposlio Stanaćeva koji je ušetao u šesnaesterac domaćih, vratio povratnu loptu za Živinu kojem nije bilo teško da savlada nemoćnog Pavasovića. Domaći su do kraja poluvremena opsedali gol gostiju, ali bez uspeha. U nastavku susreta, već u 50. minutu Radnički 1912 poravnava rezultat. Štoper Nedić je nespretno zakačio Boškovića u kaznenom prostoru, a sudija Vasiljević bez razmišljanja pokazuje na „kreč“. Siguran realizator Matijašević. Domaći su nastavili sa napadima, ređali su prilike preko Sazdanića, Vujičića, Đorovića, ali ponovo bez uspeha. Ipak, sredinom drugog dela, igrao se 71. minut, kada je igrač utakmice Radmanović odlično uposlio Antunića, koji je utrčao u kazneni prostor, šutirao precizno po zemlji za zasluženo vođstvo domaćih. Gosti su jedinu priliku imali u 75. minutu kada je Miličić odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je Pavasović odličnom paradom sprečio pogodak. Radnički 1912 je uzvratio preko Matijaševića koji se dva puta nalazio u gol šansama u 78. i 80. minutu susreta. Gosti su se u poslednjih deset minuta otvorili, krenuli na „sve ili ništa“, što su domaćini iskoristili i odličnim kontranapadom zaključili utakmicu za konačnih 3:1. Strelac Kobiljski u nadoknadi vremena.

Radnički 1912 – Bačka 3:1 (0:1)

Strelci: Matijašević (KU), Antunić, Kobiljski (Radnički 1912). Živina (Bačka).

Žuti kartoni: M. Bogunović (Radnički 1912). Nedić, Gnjatović, Živina, Đurđevac (Bačka).

Radnički 1912: Pavasović, Sazdanić (Bortnik), Vujičić, Kobiljski, Matijašević (Ostojić), Radmanović, Bošković, Matić (Đorović), Goronjić, M. Bogunović, Antunić.

Bačka: Marović, Došlov (Borenović), Živina, Đurović, Kovač, Nedić (Dragić), Gnjatović, Stanaćev, Šotra, Miličić (Milovanović), Nikšić.

Budućnost – Tekstilac 0:0 (0:0)

Strelci: /

Žuti kartoni: Vićentijević, Prošić (Budućnost). Latitović, Doroslovac (Tekstilac).

Budućnost: Lugonja, Medić, Radičić, Antonić, Ralević, Tasić, Vićentijević, Ileš (Šatara), Kovačević, Đumić, Prošić.

Tekstilac: Ignjatović, Gostović, Latinović, Dakić (Drpljanin), Josović, Božičić, Ognjenović, Prelić, Milenković, Mitrović, Stanojković (Doroslovac).

Tisa – Radnički 3:1 (0:1)

Strelci: Todorović 2, Šicar (Tisa). Tevanović (Radnički).

Žuti kartoni: Tači (Tisa). Veselinović, Sapozničenko (Radnički).

Crveni karton: Rnjak (Radnički).

Tisa: Tasić, Apro (Todorović), Mandić, Šicar, Živković, Arežina, Boršoš (Lazić), Čabrilo, Đuranović, Čanadi (Tači), Šijačić.

Radnički: Jeličić, Dulić, Rnjak, Vukadinović, Josić, Erdei, Martinović (Čuljak), Vuković, Veselinović (Mazinjanin), Tevanović, Sapozničenko.

Bajša – Mladost (T) 2:0 (1:0)

Strelci: Majoroš, Sakač (Bajša).

Bajša: Damnjanović, Tresiglavić, Marjanović, Žemberi, Majkić, Krivokapić, Boroš, Mihalec, Horvat (Đukić), Majoroš (Pedić), Kočić (Sakač).

Mladost (T): Ađanski, Stefanov, Savin (Mudrinski), Adamović, Jelić, Berić, Komljenov (Latinović), Gašić (Šijačić), Jolić, Srdanov, Lovrić.