Rukometaši Dalmatinca i Somborelektra sigurni na startu sezone

Rukometaši Dalmatinca pobedom su započeli novu sezonu. U prvom susretu na domaćem terenu „Riđičanci“ su trijumfovali nad ekipom Crepaje. U prvom delu susreta domaći su bili bolji rival na terenu, poveli su od starta meča, u nekoliko navrata su imali i +4, ali su na odmor otišli sa prednošću od dva gola (14:12). Početkom drugog poluvremena gosti brzom serijom od 1:4, preokreću rezultat, za vođstvo od 15:16, međutim, to je bilo sve što su uspeli da urade.“Žuto –crna“ družina je za svega pet minuta uzvratila sa serijom 5:0, povela sa 20:16 u 39. minutu susreta, te jasno stavila do znanja gostima da bodovi ostaju u Riđici. Do kraja susreta domaći rukometaši su sigurnom igrom održavali rezultat, a na kraju zasluženo slavili sa konačnih 30:27. Ekipu Dalmatinca odlično je predvodio Strahinja Macura sa deset postignutih golova, a ispratili su ga Milan Milanko sa 6 i Strahinja Ležajić sa četiri pogotka. Kod gostiju najefikasniji je bio Dušan Cvetanovski sa čak 12 postignutih golova.

RK Dalmatinac – RK Crepaja 30:27 (14:12)

Sedmerci: 2/3 – Dalmatinac. 6/6 – Crepaja.

RK Dalmatinac: Vojvodić 3, Olujić, Ležajić 4, S. Macura 10, Graovac 3, Milanko 6, Šveljo, Šuša, Nikolić, Gardijan, Marinković, Zec, Končarević, Zelić 1, Vučković 3, A. Macura.

RK Crepaja: Milošev, Avramov, Cvetanovski 12, Kovačević, Vitas 1, Višnjički, Grubanov 2, Mladenović 3, Jović 1, Vojnov 1, Lašanac 1, Ilić 2, Ivkov 3, Čalić 1, Obradinov.

Ekipa Somborelektra gostovala je večeras u Novom Sadu. Somborci su sigurnom igrom zabeležili pobedu na startu sezone, te su osvojeni prvi bodovi protiv ekipe Radničkog. Najzaslužniji za pobedu gostiju, bili su Marko Ivančević i Sergej Miskin koji su postigli skoro polovinu pogodaka.

RK Radnički – RK Somborelektro 22:31 (9:19)

Sedmerci: 3/4 – Radnički. 2/4 – Somborelektro.

RK Radnički: Karan, Janković 4, Ilin 4, Zeman 1, Kostoić, Grdinić 6, Brzak 1, Sošić 3, Đokić, Ranitović 2, Đurić, Ilić 1.

RK Somborelektro: Maksimović 1, Kolarić 3, Ivančević 9, Gajin 1, Pejinović, Jović, Sergej Miskin 6, Žarko Miskin 2, Jokić 1, Oros 1, Kuprešanin 1, Kuzeljević 3, Veselovski 2, Svilar 1, Vojvodić, Zeljko.

Rukometaši Prigrevica gostovali su u Senti, gde su svoj prvi meč u novoj sezoni odigrali protiv istoimene ekipe. Prigrevčani su tokom celog meča diktirali ritam utakmice, te su sigurnom igrom prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 13:17. U nastavku meča su nastavili u istom ritmu, te su samo povećavali razliku. Na kraju konačnih 29:39 za goste iz Prigrevice. Najzaslužniji za pobedu gostiju bili su Kozlovački sa 10, te Mandić i Đurasinović sa 9 odnosno 8 pogodaka.

RK Senta – RK PIK Prigrevica 29:39 (13:17)

Sedmerci: 3/5 – Senta. 0/2 – PIK Prigrevica

RK Senta: Parigros, R. Čeleketić 1, Nađ, Vujačić, Tatić 5, Škorić 6, N. Miljković, Maluckov, Nedeljkov 5, M. Čeleketić 1, Senić 3, A. Miljković 8.

RK PIK Prigrevica: Miočinović, Mesaroš 1, Kozlovački 10, Pavlović, Savić 1, Ćeran 1, Mandić 9, Vujnović 2, Grozdanović 4, Čule 1, Đurasinović 8, Ćupović 2, Čović.

Narednog vikenda ekipa Somborelektra dočekuje novosadsku Slaviju, dok se u Prigrevici igra okružni derbi između PIK Prigrevice i ekipe Dalmatinca.